Wydarzenia

„Narkotyki i dopalacze zabijają” – policjant rozmawiał z młodzieżą o faktach i mitach

Data publikacji 09.10.2020

Wczoraj w Centrum Szkolenia Klas Mundurowych w Nowej Sarzynie podkom. Jan Kucło, w ramach ogólnopolskiej kampanii o charakterze edukacyjno – profilaktycznym „Narkotyki i dopalacze zabijają” spotkał się z młodzieżą z klas wojskowych Zespołu Szkół Licealnych w Leżajsku. Rozmawiał z młodzieżą o faktach i mitach związanych z zażywaniem narkotyków i dopalaczy.

W czwartek, 8 października br., w Centrum Szkolenia Klas Mundurowych w Nowej Sarzynie podkom. Jan Kucło z leżajskiej komendy spotkał się z młodzieżą klas wojskowych Zespołu Szkół Licealnych w Leżajsku. Rozmawiał z nimi o faktach i mitach związanych z zażywaniem środków odurzających, substancji psychotropowych, nowych substancji psychoaktywnych i środków zastępczych, tzw. dopalaczy. Wskazał główne zagrożenia związane z ryzykownym zachowaniem młodych ludzi. Przestrzegał przed ich prawnymi i zdrowotnymi skutkami.     

Uczestnicy spotkania dowiedzieli się o ogólnopolskiej kampanii o charakterze edukacyjno - profilaktycznym pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają’, której hasło brzmi „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”. Obejrzeli spot filmowy nawiązujący treścią do tytułu kampanii, która organizowana jest przez MSWiA w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań.

Powrót na górę strony