Wydarzenia

Leżajscy policjanci zlikwidowali plantację konopi

Data publikacji 26.02.2021

Kryminalni z Leżajska zatrzymali 42-letniego mężczyznę, który w jednej z miejskich kamienic uprawiał konopie indyjskie. W trakcie przeszukania mieszkania, policjanci zabezpieczyli łącznie 38 krzewów, ponad 100 g suszu roślinnego oraz inne substancje odurzające. Mężczyzna usłyszał zarzuty. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Kryminalni z Leżajska uzyskali informację, z której wynikało, że w jednej z miejskich kamienic, 42-latek uprawia konopie indyjskie. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów, gdy wracał samochodem do swojego miejsca zamieszkania. Funkcjonariusze ujawnili przy nim mały słoik i woreczek strunowy z białym proszkiem. 

Następnie policjanci udali się do mieszkania mężczyzny, gdzie w trakcie przeszukania ujawnili i zabezpieczyli 38 krzewów konopi indyjskiej, 6 woreczków strunowych z suszem roślinnym, woreczek strunowy z brązowym proszkiem, 58 woreczków strunowych z białym proszkiem, woreczek strunowy z tabletkami w kolorze niebieskim oraz sprzęt i przedmioty służące do wytwarzania środków odurzających. Łącznie mężczyzna posiadał w miejscu zamieszkania ponad 100 g suszu roślinnego. 

42-latek usłyszał zarzuty uprawy konopi oraz wytwarzania znacznej ilości środków odurzających. Przyznał się i złożył wyjaśnienia. Sprawa ma charakter rozwojowy. Zabezpieczone substancje zostały przekazane do dalszych badań. Nie wykluczone, że mężczyzna usłyszy kolejne zarzuty.   

Sąd Rejonowy w Leżajsku zastosował wobec 42-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Powrót na górę strony