Wydarzenia

Leżajscy kryminalni odzyskali skradzione paliwo

Data publikacji 19.03.2021

Już po kilku godzinach od zgłoszenia kradzieży paliwa z maszyn kopalnianych, jego sprawcy znaleźli się w rękach policjantów kryminalnych z Leżajska. Mężczyźni skradli m.in. 600 litrów oleju napędowego o wartości 3000 złotych. Usłyszeli zarzuty, przyznali się i złożyli wyjaśnienia. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek po godz. 7, leżajscy policjanci zostali powiadomieni o włamaniu do zbiorników z paliwem maszyn zaparkowanych na terenie jednej z kopalni w gminie Leżajsk. Z relacji zgłaszającego wynikało, że sprawcy, z czterech maszyn kopalnianych, skradli 600 litrów oleju napędowego, 50 litrów oleju hydraulicznego i metalową beczkę. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę blisko 4 tys. złotych. 

Kryminalni szybko ustalili, że odpowiedzialni za kradzież są 24 i 25-latek z gminy Leżajsk. Ponadto policjanci uzyskali informację, że sprawcy ukryli swój łup w kompleksie leśnym na trenie powiatu leżajskiego. Udali się we wskazane miejsce, gdzie ujawnili i zabezpieczyli skradzione przedmioty oraz zatrzymali ustalonych wcześniej sprawców.

Mężczyźni zostali doprowadzeni do komendy w Leżajsku, gdzie usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Przyznali się i złożyli wyjaśnienia. Grozi im kara  do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony