Wydarzenia

Akcja „Znicz 2016” w powiecie leżajskim

Działania „Znicz 2016” to największa policyjna akcja w roku. Tegoroczne działania rozpoczną się 28 października, a zakończą 2 listopada. W tym czasie policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem osób odwiedzających groby swoich bliskich.

Jak co roku podstawowym zadaniem policjantów będzie dbanie o płynność i porządek w ruchu drogowym. Funkcjonariusze będą czuwać nad bezpieczeństwem zarówno na głównych szlakach komunikacyjnych, jak też na lokalnych odcinkach dróg, zwłaszcza w pobliżu cmentarzy.

Komenda Powiatowa Policji w Leżajsku informuje, że na terenie powiatu leżajskiego nie przewiduje się zmiany organizacji ruchu drogowego w związku z dniem Wszystkich Świętych. Natomiast mogą wystąpić utrudnienia dla zmotoryzowanych w rejonach cmentarzy:

  • W Leżajsku na ul. Rzeszowskiej (droga wojewódzka nr 877), w Giedlarowej (droga wojewódzka nr 877), w Tarnogórze (droga krajowa nr 77).
  • Pozostałe cmentarze w powiecie leżajskim, w miejscowościach: Grodzisko Dolne, Chodaczów, Dębno, Wierzawice, Piskorowice, Kuryłówka, Brzyska Wola, Brzóza Królewska, Hucisko, Wola Zarczycka, Sarzyna, Ruda Łańcucka i Łętownia oddalone są od dróg i w rejonie tych cmentarzy służby nie przewidują większych utrudnień w ruchu.
  • Na parkingach przycmentarnych w Leżajsku, Giedlarowej i Tarnogórze dodatkowo wyznaczone zostały w widoczny sposób parkingi dla osób niepełnosprawnych. Oprócz parkingu na ul. Cmentarnej w Leżajsku dodatkowe miejsca dla parkujących będą znajdować się na ul. Plac Targowy (rejon Urzędu Skarbowego) oraz ul. Rynek. W Giedlarowej parking przycmentarny (wjazd z drogi nr 877 oraz parking przy drodze nr P1259R-kierunek Grodzisko Dolne). W Grodzisku Dolnym parking przy kościele parafialnym (wjazd od drogi 1259R).
  • Na pozostałych cmentarzach, niewyposażonych w parkingi, parkowanie pojazdów będzie się odbywać w obrębie cmentarzy.
  • W miejscu o najwyższym natężeniu ruchu na skrzyżowaniu ulic Rzeszowska - Cmentarna w Leżajsku oraz w Giedlarowej przy zjeździe z drogi wojewódzkiej nr 877 na parking przycmentarny, w dniu 1 listopada zobaczymy policjanta kierującego ruchem drogowym.
  • W pozostałych najbardziej zagrożonych miejscach również planowany jest bezpośredni nadzór policjantów.

Policja apeluje! W związku z nasileniem ruchu w okolicy cmentarzy należy wzmóc swoją czujność i rozwagę w trakcie podróży. Szczególnie powinniśmy być wyczuleni na osoby poruszające się pieszo, którym przypominamy o używaniu elementów odblaskowych. Zadbajmy, aby najmłodsi pasażerowie przewożeni byli w bezpieczny sposób.   

Powrót na górę strony