Policjant z Leżajska odwiedził przedszkolaków - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Policjant z Leżajska odwiedził przedszkolaków

Data publikacji 06.06.2019

W ramach działań „Bezpieczne Wakacje 2019” policjant z Leżajska spotyka się z najmłodszymi mieszkańcami naszego powiatu. Tym razem odwiedził dzieci z Przedszkola „Słoneczna Polana" w Leżajsku.

Policjant z Leżajska, w ramach działań „Bezpieczne Wakacje 2019”, odwiedził dzisiaj maluchów z Przedszkola „Słoneczna Polana” w Leżajsku. Rozmawiał z nimi o bezpieczeństwie podczas zbliżającego się letniego wypoczynku.

W trakcie spotkania przedszkolaki dowiedziały się, jak bezpiecznie spędzić czas nad wodą, w lesie, na placu zabaw i w innych miejscach letniego wypoczynku. Jak bronić się przed atakiem agresywnego zwierzęcia i dlaczego nie wolno rozmawiać z obcymi. Policjant przypomniał o podstawowych zasadach dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jak prawidłowo przejść przez jezdnię, kiedy i gdzie należy nosić elementy odblaskowe.

Policjant rozdał dzieciom specjalne ulotki i naklejki dotyczące ogólnopolskiej akcji informacyjno - edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" oraz słodki upominek.