Wydarzenia

„Narkotyki i dopalacze zabijają” – policjant rozmawiał z młodzieżą o mitach i zagrożeniach

Data publikacji 10.06.2019

W piątek, podkom. Jan Kucło z leżajskiej komendy, w ramach ogólnopolskiej kampanii o charakterze edukacyjno – profilaktycznym pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają” spotkał się z młodzieżą ze Szkoły Podstawowej w Woli Zarzyckiej. Rozmawiał z uczniami o mitach i zagrożeniach związanych z zażywaniem narkotyków i dopalaczy. Skutkami prawnymi, społecznymi i zdrowotnymi, jakie wiążą się z ryzykownym zachowaniem.

W piątek, 7 czerwca br. z uczniami Szkoły Podstawowej w Woli Zarzyckiej spotkał się podkom. Jan Kucło z  leżajskiej komendy.  Rozmawiał z młodzieżą o mitach i zagrożeniach wynikających z zażywania środków odurzających, substancji psychotropowych, nowych substancji psychoaktywnych i środków zastępczych, tzw. dopalaczy.

Młodzież dowiedziała się o ogólnopolskiej kampanii o charakterze edukacyjno – profilaktycznym pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają’, której hasło brzmi „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”. Funkcjonariusze  zaprezentowali spot filmowy nawiązujący treścią do tytułu kampanii. Kampania organizowana jest przez MSWiA w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 - 2020”.

W trakcie spotkania funkcjonariusz omówił zagadnienia związane z bezpiecznym korzystaniem z Internetu. Jakie zagrożenia czają się w sieci na młodych ludzi. Jak zachować się i gdzie szukać pomocy, kiedy staniemy się ofiarą cyberprzemocy. Dodatkowo uczniowie dowiedzieli się, jak rozwiązywać problemy związane z przemocą rówieśniczą.