Dzielnicowi o bezpieczeństwie na wakacjach - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Dzielnicowi o bezpieczeństwie na wakacjach

Data publikacji 13.06.2019

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku spotykają się z uczniami Szkół Podstawowych z naszego powiatu. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo dzieci w czasie wakacji. W ramach kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają” oraz działań „Bezpieczne Wakacje 2019” mundurowi przekazują uczniom informacje o zagrożeniach wynikających z zażywania narkotyków, oraz jak bezpiecznie spędzić wakacje.

W miniony wtorek w Szkole Podstawowej w Przychojcu dzielnicowi z leżajskiej komendy sierż. Ewa Nowak-Pelc oraz sierż. szt. Tomasz Czereba przeprowadzili prelekcję dotyczącą działań „Bezpieczne Wakacje 2019”. W ramach prelekcji mundurowi przekazali informacje odnoszące się do zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym i bezpiecznym korzystaniem z Internetu. Przypomniano również, jak należy zachować się w kontaktach z osobą nieznajomą  lub w kontakcie z niebezpiecznym zwierzęciem. Omówiono sposoby bezpiecznego spędzania czasu wolnego w tym zagrożeń występujących podczas kąpieli nad wodą. Uczestnicy spotkania aktywnie uczestniczyli w rozmowach zadając wiele pytań wymieniając się zdobytymi dotychczas doświadczeniami.

Ze starszymi klasami w ramach kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają”, przygotowaną przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, dzielnicowi uświadamiali młodych mieszkańców, jakie zagrożenia niosą za sobą zażywanie narkotyków i nowych narkotyków tzw. dopalaczy, w tym konsekwencji zdrowotnych, prawnych, jak również społecznych uzależnień od substancji psychoaktywnych. W trakcie spotkania został przedstawiony spot filmowy nawiązujący treścią do tytułu kampanii oraz jej hasła przewodniego „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”.  

Spotkanie miało również na celu przełamanie u dzieci lęku przed kontaktem z policjantem w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas” .

  • Fotografia kolorowa,, w tle widać policjanta twarzą zwróconego do dzieci- uczestników spotkania  siedzących na krzesełkach w klasie.
  • Fotografia kolorowa, w tle duży ekran na nim wyświetlony kolorowy obraz z postaciami rysunkowymi Misia Policjanta trzymającego za ręce dzieci, ucząc ich przechodzić  przez jezdnię na przejściu dla pieszych. Na dole fotografii dzieci uczestniczące w spotkaniu patrzące w ekran.
  • Fotografia kolorowa, po lewej stronie policjanta trzymająca dziewczynkę na kolanach- uczestniczkę spotkania, której twarz zwrócona jest do ekranu na którym wyświetlany jest teledysk dzieci tańczących z odblaskami.
  • Fotografia kolorowa, w tle umundurowani  dzielnicowi sierż. szt. Tomasz Czereba i sierż. Ewa Nowak Pelc, pomiędzy nimi duży kolorowy ekran z wyświetlonym spotem o treści "Narkotyki i dopalacze zabijają"  "szkoda ciebie na patoklimaty" W prawym górnym rogu fotografii kolorowy baner z kołem ratunkowym  a pod nim treść "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Na dole fotografii tyłem siedzące dzieci ze szkoły Podstawowej w Przychojcu - uczestnicy spotkania.