Wydarzenia

„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” nad zbiornikiem wodnym CZYSTE w Grodzisku Dolnym

Data publikacji 16.06.2019

Na nabrzeżu zbiornika wodnego „CZYSTE”, w Grodzisku Dolnym w miniony czwartek, funkcjonariusze z KPP w Leżajsku, dzielnicowi z Posterunku Policji w Grodzisku Dolnym, strażacy z KP PSP Leżajsk i OSP Grodzisko Górne, spotkali się z dziećmi z Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Laszczynach, rodzicami i ich opiekunami. Wszystko działo się w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” pod patronatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Tematem przewodnim, była promocja bezpiecznego wypoczynku w okresie zbliżających się wakacji.

Miniony czwartek dla osób przebywających nad zbiornikiem wodnym CZYSTE, w Grodzisku Dolnym, był dniem pełen pozytywnych wrażeń i atrakcji. Podkom. Jan Kucło  propagował właściwe zachowania w rejonie akwenów wodnych, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, pływania  czy uprawiania sportów wodnych, co w efekcie ma prowadzić do ograniczenia przypadków utonięć, zarówno wśród najmłodszych, jak i osób dorosłych. W spotkaniu wziął udział również pies służbowy "Gina" ze swoim przewodnikiem mł. asp. Tomaszem Bajem. Uczestnicy mogli zobaczyć w akcji  naszego czworonożnego funkcjonariusza. Dowiedzieli się również, jak ważną rolę w służbie Policji pełni pies oraz jak reagować i bronić się w przypadku ataku agresywnych zwierząt.

Będący na miejscu dzielnicowi z PP Grodzisko Dolne mł. asp. Stanisław Gałdyś i asp. Stanisław Półćwiartek, przeprowadzali quizy, zabawy promujące bezpieczny wypoczynek. Wśród uczestników rozdawali różnego rodzaju upominki, nagrody i materiały edukacyjne w postaci broszurek, ulotek odnoszących się do zagadnień związanych z szeroko rozumianym bezpieczeństwem. W ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”, promowali sposoby kontaktu z dzielnicowym, zawód policjanta i przełamywali bariery lęku przed kontaktem z policjantem.

Oprócz wspólnej interaktywnej zabawy, funkcjonariusze z KP PSP w Leżajsku i OSP Grodziska Górnego, umożliwili uczestnikom pływanie łodziami po zbiorniku. Każdy mógł poznać zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, zasady bezpiecznego zachowania się na łodzi, kajaku czy innych jednostek pływających.

Dzieci z Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Laszczynach, w tak upalny dzień otrzymały od właściciela baru U ŻUSTA w Grodzisku Dolnym na ochłodę lody. Ten gest u dzieci wywołał radosny uśmiech na twarzy, a innym przypomniał o potrzebie zwiększenia wrażliwość na drugiego człowieka.

Wakacje to przede wszystkim czas odpoczynku i relaksu, mimo to nie zapominajmy, że bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich nad wodą zależy w dużej mierze od nas samych. Przestrzegaj podczas wypoczynku nad wodą podstawowych zasad bezpieczeństwa.  

 • Fotografia kolorowa w plenerze, na niej widać dużo zieleni, drzew i uczestników spotkania. Na dole fotografii po prawej stornie banery na ich tle napisy "Kręci mnie bezpieczeństwo nad woda", "Kreci mnie bezpieczeństwo". Za banerami widać pojazdu służbowe Policji oraz Państwowej Straży Pożarnej. W tle widać dzielnicowego asp. Stanisława Półćwiartek rozdającego rzeczy uczestnikom spotkania.
 • Fotografia kolorowa na niej policjant podkom. Jan Kucło rozdający broszurki , ulotki uczestnikom spotkania siedzących na ławce pod parasolem przy zbiorniku wodnym CZYSTE .
 • fotografia kolorowa, na niej uczestnicy spotkania stojący tyłem. W tle widać lustro wody zbiornika wodnego CZYSTE oraz policjantów stojących twarzą do przebywających tam osób.
 • Fotografia kolorowa, po lewej stronie stojący dwaj funkcjonariusze KP PSP Leżajsk patrzący na łódkę będąca w zbiorniku wodnym CZYSTE a w niej cztery siedzące osoby w kamizelkach ratunkowych " kapokach" oraz strażak sternik.
 • Fotografia kolorowa, w tle widać policjanta rozdającego upominki, broszurki uczestnikom spotkania. Po prawej stronie widać baner z napisem "Kręci mnie bezpieczeństwo" oraz widać pojazd straży pożarnej.
 • Fotografia kolorowa na niej policjanci rozdający ulotki uczestnikom spotkania. W tle po prawej stronie widać pojazdy Policji i Straży Pożarnej.
 • Fotografia kolorowa, po prawej stronie lustro wody zbiornika wodnego CZYSTE , w nim łódka z napisem straż pożarna, przednia jej część na brzegu , tylna w wodzie a przy niej sześć osób zakładające kamizelki ratunkowe oraz dwóch funkcjonariuszy straży pożarnej.Na środku fotografii tyłem stojący policjant z psem skierowany twarzą do uczestników spotkania. W tle widać ławki i parasole koloru białego oraz drewniany budynek, pokryty blachodachówka koloru zielonego.
 • Fotografia kolorowa, na środku stojący tyłem policjant z psem skierowany do uczestników spotkania. Po lewej stronie ogrodzenie drewniane z żerdzi i drewnianych słupów. Po prawej stronie lustro wody zbiornika wodnego CZYSTE w nim tuż przy brzegu niebieska łódka z białym napisem Straż Pożarna i dwóch stojących strażaków.
Powrót na górę strony