O bezpieczeństwie podczas wakacji w Chałupach Dębniańskich - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

O bezpieczeństwie podczas wakacji w Chałupach Dębniańskich

Data publikacji 18.06.2019

Podczas pikniku w Chałupkach Dębniańskich pn. „Zdrowe i bezpieczne wakacje" funkcjonariusze leżajskiej komendy zorganizowali stoisko promocyjne i przygotowali dla dzieci i dorosłych atrakcje. Pokaz możliwości i umiejętności psa służbowego, policyjnego sprzętu, radiowozu oraz gry i quizy na temat bezpieczeństwa, cieszyły się dużym zainteresowaniem. W ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” dzieci i dorośli otrzymali broszurki oraz inne rzeczowe nagrody.

Po raz kolejny policjanci z leżajskiej komendy aktywnie włączyli się w działania profilaktyczne, promując wśród najmłodszych bezpieczne zachowania na drodze, w górach i nad wodą w okresie zbliżających się wakacji. Podczas tych działań policjanci zawsze troszczą się o najmłodszych i kierują się ich dobrem, realizując przy tym założenia ogólnopolskiej kampanii profilaktycznej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

W niedzielę na Pikniku Rodzinnym zatytułowanym „Zdrowe i bezpieczne wakacje”, odbyły się pokazy, pogadanki na placu przy Ośrodku Kultury w Chałupkach Dębniańskich, które skupiły kilkadziesiąt osób, w tym dzieci i rodziców.

Dla najmłodszych policjanci z KPP w Leżajsku, przygotowali wiele atrakcji. Podczas imprezy dzieci miały okazję dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat pracy policjanta, mogły z bliska obejrzeć policyjny radiowóz i jego wyposażenie. Dużą popularnością cieszyły się gry i zabawy nawiązujące do bezpiecznych zachowań w domu, górach i nad wodą w okresie wakacji. Funkcjonariusze zwracali uwagę na najważniejsze zagrożenia, jakie mogą wystąpić podczas letniego wypoczynku i prac rolniczych. Każdy uczestnik konkursu za prawidłową odpowiedź otrzymał nagrodę.

Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz możliwość i umiejętności psa służbowego „Giny” z leżajskiej komendy. Zwierzęta w Policji są bardzo potrzebne. Wypełniają zadania, których ani człowiek, ani maszyna nie są w stanie zrealizować. Mł. asp. Tomasz Baj podczas pokazu omówił oznaki agresywnego psa oraz zasady bezpiecznego zachowania wobec tych zwierząt, demonstrując bezpieczną pozycje żółwia, mająca na celu uchronić człowieka przed dotkliwym pogryzieniem .

Policjanci promowali również działające aplikacje „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” i „Moja Komenda”, jako narzędzia dające mieszkańcom realny wpływ na stan bezpieczeństwa w swojej miejscowości. 

  • Kolorowa fotografia na której widać dzieci uczestników pikniku dwa radiowozy policyjne, policjantów rozmawiających z dziećmi. Pomiędzy samochodami widać baner z napisem "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą. W tle widać dużą kolorową zjeżdżalnię.
  • Kolorowa fotografia, na niej dzieci z rodzicami oraz stojącymi przy stoisku z policja. Na stoisku policjanci prowadzący quizy związane z bezpiecznymi zachowania w okresie wakacji, obok policjantów radiowozy a za nimi po lewej stronie plac drewniany zabaw dla dzieci w postaci domków i zjeżdżalni.
  • Kolorowa fotografia, policjant z psem na scenie, prezentujący umiejętności psa służbowego. Na dole zdjęcia głowy dzieci zwrócono w stronę sceny. W tle widać duży balon z herbem i napisem "Gmina Leżajsk".
  • Kolorowa fotografia, na scenie policjant z psem służbowym. Pies uniesiony przez policjanta do góry, który to szczękami  trzyma się za przedmiot trzymany przez policjanta. Po prawej stronie dziecko zwrócone w strone policjanta. W tle widać balon z herbem i napisem "Gmina Leżajsk".