Policjanci rozmawiali o bezpieczeństwie nad wodą - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

  • informacje dla nieslyszacych

Wydarzenia

Policjanci rozmawiali o bezpieczeństwie nad wodą

Data publikacji 17.07.2019

W miniony weekend policjanci z Leżajska i Grodziska Dolnego rozmawiali o bezpieczeństwie podczas letniego wypoczynku, a w szczególności nad wodą. Spotkanie odbyło się na polu namiotowym przy zbiorniku wodnym „CZYSTE” w Grodzisku Dolnym.

W ramach obchodów „Dni Grodziska” policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku i Posterunku Policji w Grodzisku Dolnym przeprowadzili spotkanie z dziećmi, mieszkańcami i osobami wypoczywającymi nad zbiornikiem wodnym „CZYSTE” w Grodzisku Dolnym. Spotkanie odbyło się w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz ogólnopolskiej kampanii o charakterze edukacyjno – profilaktycznym pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają”.

Policjanci rozmawiali o bezpiecznym wypoczynku w czasie trwających wakacji. Informowali i radzili dzieciom, na co należy zwrócić uwagę, jakich zachowań unikać, aby bezpiecznie korzystać z uroków wakacyjnego wypoczynku. Rozdawali materiały informacyjno – edukacyjne. Młodzieży i dorosłym zwrócono uwagę na zagrożenia wynikające z zażywaniem narkotyków i nowych substancji psychoaktywnych tzw. dopalaczy, że zażycie chociażby raz niesie poważne zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale również i życia. Rozdawano ulotki.

W trakcie działań funkcjonariusze przeprowadzali quizy, gry i zabawy promujące wśród osób wypoczywających bezpieczne zachowania.

 

Powrót na górę strony