O bezpiecznym wypoczynku podczas pikniku rodzinnego - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

  • informacje dla nieslyszacych

Wydarzenia

O bezpiecznym wypoczynku podczas pikniku rodzinnego

Data publikacji 29.07.2019

W sobotę policjanci z Nowej Sarzyny rozmawiali z uczestnikami pikniku rodzinnego o bezpieczeństwie podczas letniego wypoczynku. Spotkanie odbyło się w Ośrodku Rekreacyjnym „Azalia” w Woli Zarczyckiej.

W sobotę policjanci z Komisariatu Policji w Nowej Sarzynie spotkali się z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi, którzy uczestniczyli w pikniku rodzinnym w Ośrodku Rekreacyjnym „Azalia” w Woli Zarczyckiej. Spotkanie odbyło się w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz ogólnopolskiej kampanii o charakterze edukacyjno – profilaktycznym pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają”.

Policjanci zwrócili uwagę na wszelkiego rodzaju zagrożenia, jakie mogą wystąpić podczas wakacji. Przypominali, jak zachować się w domu, na drodze, w górach, nad wodą, w gospodarstwie rolnym oraz innych miejscach w czasie wakacji. Wskazali na zagrożenia wynikające z zażywania narkotyków i nowych substancji psychoaktywnych tzw. dopalaczy. Rozdawali materiały informacyjno – edukacyjne związane z bezpieczeństwem w różnych obszarach życia społecznego.  

W trakcie spotkania policjanci wspólnie z animatorami przeprowadzili quizy i zabawy związane z bezpieczeństwem. Za prawidłowe odpowiedzi dzieci otrzymywały nagrody. Była to również okazja do promowania zawodu policjanta i służby w naszej formacji. W ramach obchodu 100. rocznicy powołania Policji Państwowej funkcjonariusze przeprowadzili konkurs wiedzy o Policji.   

  • Kolorowa fotografia. Uczestnicy pikniku rodzinnego przed stoiskiem Policji, oglądają otrzymane ulotki o bezpieczeństwie nad wodą.
  • Kolorowa fotografia. Uczestnicy pikniku przy policyjnym namiocie. Po lewej stronie rolerbanery związane z ogólnopolskimi kampaniami. Na dalszym planie stawy rybne.
  • Kolorowa fotografia. Radiowóz policyjny. W środku na miejscu kierowcy siedzi młody chłopczyk. obok stoi policjant.
  • Kolorowa fotografia. Policjantka siedzi wśród dzieci w kąciku małego artysty i wspólnie z dziećmi koloruje obrazki.
Powrót na górę strony