Policjanci na dożynkach rozmawiali o bezpieczeństwie - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

  • informacje dla nieslyszacych

Wydarzenia

Policjanci na dożynkach rozmawiali o bezpieczeństwie

Data publikacji 20.08.2019

W miniony weekend leżajscy policjanci uczestniczyli w Dożynkach Gminnych w Przychojcu. Przy stoisku policyjnym funkcjonariusze rozmawiali o bezpieczeństwie i promowali zawód policjanta. Dzieciom i dorosłym rozdawane były przywieszki, opaski odblaskowe oraz książeczki i broszury edukacyjne. Spotkanie odbyło się w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz ogólnopolskiej kampanii o charakterze edukacyjno – profilaktycznym pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają”.

W niedzielę 18 sierpnia 2019 r. w Przychojcu odbyły się coroczne dożynki, na których nie zabrakło leżajskich policjantów i rozmów o bezpieczeństwie. Funkcjonariusze prowadzili kolportaż materiałów edukacyjnych i ulotek odnoszących się do zagadnień związanych z bezpieczeństwem podczas wypoczynku wakacyjnego oraz prowadzonymi akcjami i kampaniami profilaktycznymi. Dorośli i dzieci, poprzez interaktywne uczestnictwo w spotkaniu, mogli brać czynny udział w rozwiązywaniu quizów promujących bezpieczne zachowania w domu, na drodze, w górach, nad wodą oraz innych miejscach. Nie brakowało również pytań odnoszących się do uzależnień od substancji psychoaktywnych, tzw. „dopalaczy” oraz konsekwencji ich zażywania w aspekcie prawnym i społecznym. Za  wiedzę i udział w zabawie uczestnicy mogli liczyć na nagrody ufundowane przez Urząd Gminy Leżajsk.

Podczas spotkania policjanci promowali także „Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa”  oraz aplikację „Moja Komenda” jako narzędzia, mające bezpośredni wpływ na stan bezpieczeństwa w rejonie miejsca zamieszkania. Dla młodych osób spotkanie to było także okazją poznania specyfiki policyjnej pracy, a być może w przyszłości wyboru zawodu policjanta. 

Powrót na górę strony