Odpowie za posiadanie i wytwarzanie środków odurzających - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Odpowie za posiadanie i wytwarzanie środków odurzających

Data publikacji 29.10.2019

Leżajscy policjanci ustalili, a następnie zatrzymali 23-letniego mieszkańca powiatu leżajskiego, który we wrześniu br. wytworzył znaczną ilość środka odurzającego w postaci suszu ziela konopi indyjskich tzw. marihuany. W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania policjanci ujawnili i zabezpieczyli susz roślinny o łącznej wadze ponad 184 gramów.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku uzyskali informacje, że 23-letni mieszkaniec Leżajska jest w posiadaniu środków odurzających w postaci marihuany. W trakcie przeszukania pomieszczeń użytkowanych przez mężczyznę, policjanci potwierdzili wcześniej uzyskane informacje oraz ujawnili susz roślinny o łącznej wadze 184,61 g. Badania potwierdziły, że ujawniony i zabezpieczony susz to marihuana. Sprawca wskazał funkcjonariuszom miejsce zbioru konopi indyjskich. W czynnościach przeszukania uczestniczył pies służbowy z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, który wskazywał miejsca ukrycia środków odurzających.

23-letni sprawca usłyszał zarzuty wytwarzania i posiadania środków odurzających. Przyznał się do zarzucanych mu przestępstw, złożył wyjaśnienia, w których opisał okoliczności ich popełnienia.