Policjanci wspólnie z KRUS rozmawiali o bezpieczeństwie na wsi - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Policjanci wspólnie z KRUS rozmawiali o bezpieczeństwie na wsi

Data publikacji 09.11.2019

Policjanci z Leżajska wspólnie z pracownikiem KRUS Placówki Terenowej w Leżajsku rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie na wsi. Spotkanie w Dębnie odbyło się w ramach kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo...".

W czwartek, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku i pracownikami KRUS Placówki Terenowej w Leżajsku przeprowadzili spotkanie z dziećmi miejscowości Dębno. Spotkanie odbyło się w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo...” oraz ogólnopolskiej kampanii o charakterze edukacyjno – profilaktycznym pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają”.

Policjanci rozmawiali też o tym, jak bezpiecznie spędzać czas wolny w miejscu zamieszania i poza nim. Przekazali dzieciom informacje o zagrożeniach i o tym, jak należy ich unikać. Rozdawali materiały informacyjno–edukacyjne, wyświetlano filmy tematyczne. Zwrócili uwagę na zagrożenia wynikające z zażywania narkotyków i nowych substancji psychoaktywnych tzw. dopalaczy.

Na koniec odbył się konkurs wiedzy o bezpieczeństwie. Dzieci za prawidłowe odpowiedzi otrzymały nagrody rzeczowe ufundowane przez KRUS.