O bezpieczeństwie na drodze z przyszłymi kierowcami - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

  • informacje dla nieslyszacych

Wydarzenia

O bezpieczeństwie na drodze z przyszłymi kierowcami

Data publikacji 12.02.2020

Wczoraj leżajscy policjanci spotkali się z uczniami klas drugich Zespołu Szkół Licealnych z naszego miasta. Rozmawiali o bezpieczeństwie na drodze, przyczynach zdarzeń drogowych, nieprawidłowym zachowaniu się uczestników ruchu drogowego oraz wpływie narkotyków i alkoholu na zdolność kierowania pojazdami.

Wczoraj podkom. Jan Kucło i asp. szt. Krystian Bryniarski spotkali się z uczniami klas drugich Zespołu Szkół Licealnych w Leżajsku. Działania skierowane były do młodzieży, która w najbliższym czasie uzyska uprawnienia do kierowania pojazdami na polskich drogach. Część z nich już posiada prawo jazdy, a wraz z upływem czasu dołączą do nich kolejni młodzi kierowcy.    

W swoim wystąpieniu policjanci omówili zagadnienia związane z bezpieczeństwem w komunikacji w oparciu o wybrane artykuły kodeksów wykroczeń i karnego. Na podstawie zdarzeń drogowych w powiecie leżajskim, mundurowi omówili najważniejsze czynniki mające wpływ na bezpieczeństwo na drodze.

W ramach ogólnopolskiej kampanii o charakterze edukacyjno-profilaktycznym pn. „Narkotyki i dopalacze zabijają” młodzież dowiedziała się, jaki wpływ na zdolność kierowania pojazdem ma alkohol i narkotyki. Jakie konsekwencje prawne, zdrowotne i społeczne niesie ze sobą kierowanie pojazdem po alkoholu czy narkotykach.

Na koniec młodzi sami mogli zobaczyć, jak zaburzony jest odbiór rzeczywistości po wypiciu alkoholu lub zażyciu różnego rodzaju środków odurzających. Wszystko dzięki wykorzystaniu narkogogli i alkogogli, które uczestnicy spotkania mogli przymierzyć.      

  • Kolorowa fotografia. Spotkanie z młodzieżą na auli. Młodzież siedzi na krzesełkach. Przed nimi wicedyrektor i zaproszeni policjanci. Na ekranie wyświetlony temat spotkania.
  • Kolorowa fotografia. Spotkanie z młodzieżą na auli. Młodzież siedzi na krzesełkach. Przed nimi policjanci prowadzą prelekcję. Na ekranie wyświetlona fotografia ze zdarzenia drogowego.
  • Kolorowa fotografia. Spotkanie z młodzieżą na auli. Młodzież  przymierza narkogogle.
  • Kolorowa fotografia. Spotkanie z młodzieżą na auli. Młodzież przymierza alkogogle.
Powrót na górę strony