Odpowiedzą za włamania - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

  • informacje dla nieslyszacych

Wydarzenia

Odpowiedzą za włamania

Data publikacji 01.06.2020

Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu łańcuckiego, którzy odpowiedzą za włamania do niezamieszkałych domów. Mężczyźni ukradli m. in. rurki miedziane, baterie umywalkowe i piecyk gazowy. Mężczyźni byli już wcześniej karani za podobne przestępstwa.

Policjant z psem służbowym z leżajskiej komendy wspólnie ze strażnikiem miejskim, pełnili służbę na terenie miasta. Ich uwagę zwrócili dwaj podejrzanie zachowujący się mężczyźni. Obaj to mieszkańcy powiatu łańcuckiego, w wieku 40 i 45 lat. Funkcjonariusz miał podejrzenie, że mogą oni mieć związek z włamaniem do niezamieszkałego domu. Jego przypuszczenia okazały się słuszne. Mężczyźni zostali zatrzymani.

Dalej sprawą zajęli się kryminalni. Ustalili, że obaj mężczyźni włamali się jeszcze do innego niezamieszkałego budynku w Leżajsku. Ich łupem padły miedzy innymi rurki miedziane, baterie umywalkowe, kable elektryczne i piecyk gazowy.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im zarzutów. Przyznali się do popełnienia tych przestępstw i złożyli wyjaśnienia. Obaj mężczyźni byli już wcześniej karani. Jeden z nich odpowiadać będzie w warunkach recydywy.

Sprawa ma charakter rozwojowy, niewykluczone, że podejrzani usłyszą kolejne zarzuty.  

Powrót na górę strony