Policjanci z Leżajska szkolili żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

  • informacje dla nieslyszacych

Wydarzenia

Policjanci z Leżajska szkolili żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej

Data publikacji 14.09.2020

Na placu Centrum Szkolenia Klas Mundurowych w Nowej Sarzynie policjanci z Leżajska przeprowadzili szkolenie dla żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej z 32 Batalionu Lekkiej Piechoty z Niska. Przedsięwzięcie zostało przeprowadzone w ramach porozumienia Komendanta Głównego Policji z Dowódcą Wojsk Obrony Terytorialnej.

Policjanci w trakcie szkolenia poruszali tematy związane z metodami i zasadami wspólnych patroli w działaniach związanych z przeciwdziałaniem sytuacjom kryzysowym. Omówili zagadnienia dotyczące zatrzymywania, przeszukiwania osób, kontroli osobistej oraz prewencyjnego sprawdzenia osób i pomieszczeń. Przedstawione zostały również ogólne zasady użycia środków przymusu bezpośredniego, a w szczególności siły fizycznej w postaci chwytów transportowych i obezwładniających. 

Celem piątkowego szkolenia było pogłębienie wiedzy praktycznej żołnierzy w omawianych obszarach. Z pewnością przełoży się to w przyszłości na zwiększenie poczucia bezpieczeństwa i skutecznie wspierać będzie lokalną społeczność.

Powrót na górę strony