Tymczasowy areszt za usiłowanie rozboju - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

  • informacje dla nieslyszacych

Wydarzenia

Tymczasowy areszt za usiłowanie rozboju

Data publikacji 21.09.2020

Sąd tymczasowo aresztował na trzy miesiące 47-letniego mieszkańca gminy Leżajsk. Mężczyzna podejrzany jest o znęcanie się nad ojcem, złamanie nakazu opuszczenia lokalu zajmowanego wspólnie z pokrzywdzonym i zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego oraz usiłowania dokonania rozboju. Będzie odpowiadał za swoje czyny w warunkach recydywy. Grozi mu do 18 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec minionego tygodnia, policjanci leżajskiej jednostki otrzymali zgłoszenie, że starszy mężczyzna został pobity przez swojego syna. Jak się później okazało, syn zaatakował swojego ojca, ponieważ chciał go zmusić do wydania mu pieniędzy. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyźni zamieszkiwali pod jednym dachem mimo orzeczonego przez sąd nakazu opuszczenia lokalu zajmowanego wspólnie z pokrzywdzonym.

Sprawca trafił do policyjnego aresztu. Policjanci przedstawili mu zarzut znęcania się i usiłowania rozboju oraz złamanie nakazu opuszczenia lokalu zajmowanego wspólnie z pokrzywdzonym i zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego. Czynów tych dokonał w warunkach recydywy. Prokurator wystąpił  z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie. Sąd uwzględnił wniosek i zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. 

Mężczyźnie grozi  kara do 18 lat pozbawienia wolności. 47-latek trafił do zakładu karnego.

Powrót na górę strony