Wydarzenia

Obywatel Bułgarii z fałszywym prawem jazdy

Data publikacji 21.03.2022

Policjanci z katowickiego oddziału prewencji, pełniący służbę przy punkcie recepcyjnym w Krowicy Samej, skontrowali osobę, która przyjechała odebrać uchodźców z Ukrainy. Za kierownicą siedział 32-letni obywatel Bułgarii, który pokazał funkcjonariuszom polskie prawo jazdy. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że prawo jazdy, którym posługiwał się obywatel Bułgarii, było fałszywe. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Następnego dnia usłyszał zarzut posłużenia się fałszywym dokumentem.

W piątek przed godz. 21, policjanci z katowickiego oddziału prewencji, pełniący służbę przy punkcie recepcyjnym w Krowicy Samej, skontrolowali kierowcę samochodu marki Dodge, na czeskich numerach rejestracyjnych. Siedzący za kierownicą mężczyzna twierdził, że przyjechał odebrać uchodźców z Ukrainy. W trakcie legitymowania podał policjantom swoje polskie prawo jazdy. Po sprawdzeniu w bazach danych okazało się, że prawo jazdy jest fałszywe. 32-letni obywatel Bułgarii został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Następnego dnia został przesłuchany. Wyjaśniał, że prawo jazdy kupił na jednym z portali społecznościowych. Mężczyzna usłyszał zarzut posłużenia się fałszywym dokumentem. Przyznał się do winy. Grozi mu kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

mtp

Powrót na górę strony