Wydarzenia

Policjanci przeprowadzili debatę społeczną w Lubaczowie

Data publikacji 27.06.2022

"Metody i sposoby oszustów wyłudzających pieniądze” - to tytuł debaty społecznej zorganizowanej przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie w ramach cyklu debat "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ". Podczas spotkania funkcjonariusze omówili sposoby, jakimi posługują się oszuści próbując wyłudzić od nas oszczędności całego życia.

W środę w Miejskim  Domu Kultury w Lubaczowie odbyła się debata społeczna dotycząca bezpieczeństwa seniorów. Celem spotkania było zdiagnozowanie i określenie potrzeb związanych z zagrożeniami bezpieczeństwa mieszkańców, wymagających podjęcia działań prewencyjnych przez Policję bądź inne podmioty odpowiedzialne za utrzymanie szeroko rozumianego bezpieczeństwa, w szczególności osób starszych.
                                                        
Debacie przewodniczył  Komendant Powiatowy  Policji w Lubaczowie, mł. insp. Grzegorz Błaszczyk, który przywitał zebranych. W spotkaniu udział wzięli mieszkańcy miasta i gminy Lubaczów.

Na początku asp. Monika Tomczyszyn-Pachołek przedstawiła zebranym działanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacji „Moja Komenda”. Następnie za pomocą prezentacji multimedialnej mł. asp. Anna Hanus-Witko przedstawiła i omówiła sposoby, jakie są wykorzystywane przez oszustów, aby wyłudzić pieniądze.

Na zakończenie spotkania odbyła się dyskusja na tematy najbardziej nurtujące mieszkańców. Każdy chętny mógł podzielić się swoimi wnioskami w kwestionariuszach debaty, które uczestnicy otrzymali do wypełnienia. Bardzo cieszy fakt, że zgromadzone osoby jednogłośnie stwierdziły, że przedstawione tematy są dla nich istotne i należy o nich rozmawiać.

mtp

  • Policjanci przeprowadzający debatę
    Fot KPP Lubaczów
  • Fot KPP Lubaczów
  • Policjantka przedstawia aplikację "Moja Komenda"
    Fot KPP Lubaczów
  • Policjantka przedstawia sposoby i metody oszustów wyłudzających pieniądze.
    Fot KPP Lubaczów
Powrót na górę strony