Wydarzenia

Trzech nietrzeźwych kierowców podczas działań "Trzeźwy weekend"

Data publikacji 27.06.2022

Lubaczowscy policjanci przez dwa dni, prowadzili działania mające na celu wyeliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Podczas „Trzeźwego weekendu”, na drogach naszego powiatu, mundurowi skontrolowali ponad 800 kierowców. Trzech prowadziło pojazdy, będąc w stanie nietrzeźwości. Teraz za popełnione przestępstwo będą odpowiadać przed sądem.

Policjanci z lubaczowskiej komendy w sobotę i niedzielę, prowadzili działania „Trzeźwy weekend”. Miały one na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego, poprzez ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości ponad 800 kierujących. Podczas działań zatrzymali prawo jazdy 3 kierowcom, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd pomimo wypitego wcześniej alkoholu. Wszyscy trzej odpowiadać będą przed sądem za przestępstwo kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. 

Pierwszego kierowcę w sobotę przed godz. 2 na przejściu granicznym w Budomierzu zatrzymali strażnicy graniczni, gdy poprzez uszkodzenie szlabanu, nielegalnie przekroczył granicę. Zachowanie mężczyzny wydało im się mocno podejrzane i wezwali policję. Jak się okazało 67-letni obywatel Ukrainy, miał w organizmie prawie promil alkoholu. Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Następnego dnia, po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty.

W niedzielę tuż po północy policjanci z posterunku w Cieszanowie, na trasie Lisie Jamy-Krowica Hołodowska, zwrócili uwagę na jadącego w kolejce samochodów na Ukrainę kierowcę forda. Ponieważ jego zachowanie i sposób jazdy wskazywały na to, że może on być pod wpływem alkoholu, został zatrzymany. W tym przypadku 19-letni obywatel Ukrainy miał również blisko promil alkoholu w organizmie. Został on zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty.

Tego samego, dnia o godz. 8 w Lubaczowie policjant ruchu drogowego zatrzymał kierowcę opla. Badanie stanu trzeźwości u 43-letniego mieszkańca gminy Lubaczów wykazało, że miał on blisko półtora promila alkoholu w organizmie.

Wszyscy trzej kierowcy stracili swoje prawo jazdy. Teraz za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed sądem.

W trakcie działań policjanci uniemożliwili także dalszą jazdę jednemu  rowerzyście, który pomimo tego, że był w stanie nietrzeźwości zdecydował się na rowerową przejażdżkę.

 

mtp

Powrót na górę strony