Wydarzenia

Zatrzymani nietrzeźwi kierujący

Data publikacji 07.07.2022

Lubaczowscy policjanci cyklicznie prowadzą działania związane z eliminowaniem z dróg nietrzeźwych kierowców. Tylko w ostatnim czasie policjanci zatrzymali dwóch takich kierowców. Jeden z nich miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

W poniedziałek dyżurny lubaczowskiej Policji otrzymał informację, z której wynikało, że drogą wojewódzką nr 865 na trasie Cieszanów-Narol porusza się ciężarówka, której kierowca może być pod wpływem alkoholu. Na trasę został skierowany policyjny patrol, który zatrzymał wskazany pojazd do kontroli.

Jak się okazało, kierowcą pojazdu był 28-letni obywatel Ukrainy, u którego badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy i przewieziono do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty.

We wtorek mundurowi zatrzymali do kontroli 45-letniego mieszkańca gminy Lubaczów. Badanie stanu jego trzeźwości wykazało, że jest pijany. Miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Wkrótce za popełnione przestępstwo będzie odpowiadał przed sądem.

ahw

 

Powrót na górę strony