Wydarzenia

„Kreci mnie mnie bezpieczeństwo…nad wodą” - spotkania z policjantami

Data publikacji 12.07.2022

W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, lubaczowscy policjanci wraz ze strażakami OSP oraz strażnikami granicznymi spotkali się z uczestnikami kolonii w Horyńcu Zdroju celem propagowania zasad bezpieczeństwa w trakcie letniego wypoczynku. Mundurowi, przypominali o przestrzeganiu podstawowych zasad bezpieczeństwa. Wszystko po to, aby wakacje upłynęły dzieciom spokojnie i bezpiecznie.

Lubaczowscy policjanci  w czasie wakacji w szczególny sposób dbają o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Funkcjonariusze, m.in. spotykają się z najmłodszymi na zorganizowanych w powiecie lubaczowskim  półkoloniach, koloniach oraz obozach harcerskich.
Podczas spotkania w Horyńcu Zdroju policjanci rozmawiali z dziećmi i młodzieżą o bezpieczeństwie, a także opowiedzieli najmłodszym jak unikać zagrożeń podczas letniego wypoczynku. Tematem przewodnim spotkania było bezpieczeństwo nad wodą oraz w ruchu drogowym. Ponadto poruszona została problematyka dotycząca właściwego zachowania w przypadku kontaktów z osobami obcymi oraz bezpieczeństwa w internecie.

W trakcie spotkania uczestnicy kolonii mogli obejrzeć sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie policjantów, strażaków OSP, a także  funkcjonariuszy straży granicznej. Odbył się również mini konkurs wiedzy o bezpieczeństwie nad wodą, laureaci otrzymali gadżety przekazane przez Fundację PZU, która jest partnerem akcji. W trakcie spotkania funkcjonariusze przypomnieli i zachęcali najmłodszych do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-filmowym „Artystyczny przewodnik”.    

Wszystko po to, aby dzieci i młodzież była bezpieczna i rozpoczęła we wrześniu rok szkolny tylko z dobrymi wspomnieniami.

ahw

 • Na zdjęciu uczestnicy kolonii w Horyńcu Zdroju stoją przy wejściu do budynku pływalni.
  Fot KPP Lubaczów
 • Na zdjęciu uczestnicy kolonii w Horyńcu Zdroju w trakcie pogadanki o bezpieczeństwie nad wodą.
  Fot KPP Lubaczów
 • Na zdjęciu maskotka KWP w Rzeszowie oraz policjantka wręczają nagrodę laureatce konkursu.
  Fot KPP Lubaczów
 • Na zdjęciu uczestnicy kolonii z gadżetami przekazanymi przez Fundację PZU.
  Fot KPP Lubaczów
Powrót na górę strony