Wydarzenia

Dwa sobotnie zdarzenia w gminie Stary Dzików

Data publikacji 16.08.2022

Policjanci pracowali na miejscu dwóch zdarzeń drogowych, do jakich doszło w sobotę w gminie Stary Dzików. W miejscowości Moszczanica kierowca volkswagena stracił panowanie nad pojazdem i dachował. W miejscowości Stary Dzików doszło do potrącenia rowerzystki. Kierowca volkswagena jego pasażer i rowerzystka z obrażeniami trafili do szpitala.

Do pierwszego zdarzenia doszło w sobotę około godz. 5, w miejscowości Moszczanica. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, kierowca volkswagena, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do przydrożnego rowu i dachował. Kierowca samochodu, 18-letni mieszkaniec gminy Stary Dzików, po zdarzeniu wysiadł z samochodu o własnych siłach i wezwał służby ratownicze. Natomiast jego pasażer również 18-letni mieszkaniec gminy Stary Dzików, był zakleszczony w pojeździe i dopiero strażacy wydostali go z samochodu.

Kierowca samochodu twierdził, że gdy był na łuku drogi, przed jego samochód wybiegł pies, chcąc go ominąć gwałtownie skręcił, a że nawierzchnia drogi była mokra, stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do rowu i dachował. Kierowca był trzeźwy. Obydwaj mężczyźni zostali przetransportowani do szpitala.

Do kolejnego zdarzenia doszło tego samego dnia około godz.14 w miejscowości Stary Dzików. Jak wynika z ustaleń policjantów, kierowca opla, 72-letni mieszkaniec Starego Dzikowa, podczas wykonywania manewru wyprzedzania potrącił jadącą w tym samym kierunku rowerzystkę. 74-letnia mieszkanka tej samej miejscowości z obrażeniami trafiła do szpitala. Zarówno kierowca opla,  jak też rowerzystka byli trzeźwi.

Na miejscu obydwu zdarzeń funkcjonariusze zabezpieczyli ślady i wykonali oględziny, które pozwolą na dokładne ustalenie okoliczności i przyczyny zdarzeń.

mtp

Powrót na górę strony