Wydarzenia

Jechał w obszarze zabudowanym z prędkością 138 km/h, stracił prawo jazdy

Data publikacji 22.08.2022

Kierowca land rovera na 3 miesiące stracił swoje uprawnienia do kierowania pojazdami. 49-letni obywatel Ukrainy pędził w Wólce Krowickiej 138 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. Wykroczenie ujawnili lubaczowscy policjanci, za pomocą policyjnego miernika prędkości. 49-latek oprócz utraty prawa jazdy, został ukarany wysokim mandatem.

Mimo licznych apeli wielu kierowców nadal nie stosuje się do przepisów i znaków drogowych, które określają dozwoloną prędkość. Jazda z nadmierną prędkością, to zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego, dlatego też policjanci systematycznie patrolują drogi naszego powiatu. Reagują na wykroczenia, które mogą przyczynić się do powstania poważnych w skutkach zdarzeń drogowych.

W ubiegły czwartek policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę land rovera, który w Wólce Krowickiej jechał z prędkością 138 km/h, przekraczając tym samym dozwoloną prędkość o 88 km/h. W związku z popełnionym wykroczeniem 49-letni obywatel Ukrainy stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy i został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tys. złotych oraz 10 punktami karnymi.

Policjanci apelują o ostrożność  i przypominają, że nadmierna prędkość jest przyczyną wielu zdarzeń drogowych, niejednokrotnie tych najtragiczniejszych w skutkach.

 

Powrót na górę strony