Wydarzenia

Działania "Trzeźwy weekend" podsumowanie

Data publikacji 13.09.2022

Podczas minionego weekendu, lubaczowscy policjanci przeprowadzili działania „Trzeźwy weekend”. Mundurowi w głównej mierze zwracali uwagę na stan trzeźwości kierowców, poruszających się po drogach naszego powiatu. Funkcjonariusze skontrolowali ponad 1600 kierowców. Wśród kierujących, policjanci ujawnili dwóch, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pomimo tego, że wcześniej pili alkohol.

W ubiegły weekend, policjanci lubaczowskiej komendy prowadzili działania pod nazwą “Trzeźwy weekend”. Mundurowi zwracali uwagę na przestrzeganie przez kierowców przepisów ruchu drogowego oraz na ich stan trzeźwości.

Głównym celem działań było zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego poprzez ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości ponad 1600 kierowców. Podczas działań ujawnili 2 kierujących, którzy prowadzili pojazd pomimo wypitego wcześniej alkoholu. Jeden  z nich odpowie za przestępstwo, a drugi za popełnione wykroczenie.

W niedzielę w Oleszycach przed godz. 10 policjanci zatrzymali do kontroli samochód marki Honda. Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało, że miał on blisko promil alkoholu w organizmie. 42-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego stracił swoje prawo jazdy i będzie odpowiadał przed sądem za przestępstwo jazdy w stanie nietrzeźwości.

Również w niedzielę przed godz. 12, policjanci ruchu drogowego w miejscowości Lubaczów zatrzymali do kontroli kierowcę audi. Badanie stanu trzeźwości u 48-letniego obywatela Niemiec wykazało, że miał on blisko pół promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania samochodem w stanie po użyciu alkoholu.

mtp

Powrót na górę strony