Wydarzenia

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych

Data publikacji 14.09.2022

Od 1 września policjanci lubaczowskiej komendy prowadzą działania, mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa najmłodszych. Podczas spotkań realizowanych w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”, funkcjonariusze przypominają podstawowe zasady ruchu drogowego.

Już od pierwszego września policjanci prowadzą działania „Bezpieczna droga do szkoły” W pierwszym tygodniu września, policyjne patrole pojawiały się przy szkołach, aby pomóc najmłodszym bezpiecznie przejść przez jezdnię oraz wytłumaczyć jak prawidłowo zachowywać się na drodze. Ponadto przez cały czas policjanci spotykają się z najmłodszymi i omawiają kwestię bezpiecznego korzystania z przejść dla pieszych.

Funkcjonariusze przypominają dzieciom, a także młodzieży podstawowe znaki drogowe oraz zasady bezpieczeństwa na drodze, w miejscu zamieszkania, czy podczas spotkań z rówieśnikami. Podkreślają także, jak ważne jest noszenie, zwłaszcza po zmroku elementów odblaskowych na odzieży i plecakach. Zajęcia z policjantem są dla dzieci zawsze dużą atrakcją, co zachęca je do aktywnego udziału. Niebywałą atrakcją dla przedszkolaków z Łukawca była również wizyta policyjnego misia Popo.

Policja apeluje również do wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i o zwracanie uwagi na najmłodszych uczestników ruchu drogowego, zwłaszcza w trakcie przejeżdżania obok szkół i przedszkoli.

 

 • Dzieci siedzące na dywanie przed nimi policjanci przeprowadzający prelekcje.
  Fot KPP Lubaczów
 • Dzieci siedzące na dywanie i policjantka, która pokazuje jednemu z nich jak wykonać pozycję na żółwia.
  Fot KPP Lubaczów
 • Przedszkolaki machający do aparatu za och plecami dwóch policjantów ruchu drogowego i maskotka policyjna miś Popo.
  Fot KPP Lubaczów
 • Policjant ruchu drogowego przeprowadzający pogadankę o bezpieczeństwie, przed nim młodzież siedząca na krzesełkach.
  Fot KPP Lubaczów
Powrót na górę strony