Wydarzenia

Spotkanie z przedszkolakami w "Krainie Malucha"

Data publikacji 27.09.2022

Funkcjonariusze odwiedzają uczniów szkół podstawowych oraz przedszkolaków. Podczas spotkań mówią o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze, bezpiecznych zachowaniach w domu, w szkole i podczas zabawy. W ubiegły piątek policjanci odwiedzili przedszkolaków z „Krainy Malucha” w Dąbkowie.

Mł.asp. Anna Hanus-Witko wraz z funkcjonariuszami ruchu drogowego mł.asp. Radosławem Pilip i sierż.szt. Małgorzatą Załoga odwiedzili dzieci w „Krainie Malucha” w Dąbkowie.

W trakcie spotkania mundurowi rozmawiali z dziećmi na temat bezpieczeństwa, zarówno w domu, w szkole i na drodze. Uczyli dzieci, jak prawidłowo przechodzić przez przejście dla pieszych. Tłumaczyli najmłodszym, że noszenie elementów odblaskowych ma ogromne znaczenie dla ich bezpieczeństwa. Przypominali numery alarmowe i zasady ich używania.

Niemałą atrakcją było dla dzieci spotkanie z policyjnym misiem Popo, który również pokazywał maluchom jak bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych.

mtp

  • Dzieci siedzące na podłodze, a przed nimi stoją policyjny miś i dwójka policjantów w białych czapkach.
    Fot KPP Lubaczów
  • Dzieci siedzące na podłodze a przed nimi trójka policjantów. Jedna policjantka trzyma dziecko na rękach a dwójka innych stoi przy niej.
    Fot KPP Lubaczów
  • Policjantka przeprowadzająca dzieci w kamizelkach odblaskowych przez przejście dla pieszych.
    Fot KPP Lubaczów
Powrót na górę strony