Wydarzenia

Potrącenie rowerzystki w Lubaczowie

Data publikacji 24.01.2023

Policjanci pracowali wczoraj na miejscu zdarzeniu drogowego, do którego doszło na skrzyżowaniu ul. Wyszyńskiego z ul. Rzemieślniczą w Lubaczowie. Kierowca samochodu marki Dacia nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącej rowerzystce i doprowadził do zdarzenia. Kobieta z obrażeniami trafiła do szpitala.

Wczoraj po godz. 16, dyżurny lubaczowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na skrzyżowaniu ulicy Wyszyńskiego z ulicą Rzemieślniczą w Lubaczowie. Skierowani na miejsce policjanci wstępnie ustalili, że kierujący dacią, 53-letni mieszkaniec gminy Lubaczów, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z rowerzystką, 73-letnią mieszkanką Lubaczowa. W wyniku doznanych obrażeń, kobieta została zabrana przez załogę karetki do szpitala. Obydwoje kierujący byli trzeźwi.

Apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze, szczególnie w miejscach, gdzie widoczność jest ograniczona. Apelujemy do użytkowników jednośladów o właściwe oświetlenie swoich pojazdów i noszenie elementów odblaskowych. Pamiętajmy, że przyczyną wielu wypadków są często - nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa, pośpiech, nieuwaga i zmęczenie kierujących.

mtp

  • Dwa samochody stojące na miejscu zdarzenia drogowego, jeden z nich to nieoznakowany radiowóz z włączonym światłem błyskowym.
    Fot KPP Lubaczów
  • Dwa samochody stojące na miejscu zdarzenia drogowego, jeden z nich to nieoznakowany radiowóz z włączonym światłem błyskowym.
    Fot KPP Lubaczów
Powrót na górę strony