Wydarzenia

Akcja "Znicz 2016"

Data publikacji 27.10.2016

W piątek 28 października rozpocznie się akcja „Znicz 2016”, która potrwa do dnia 2 listopada. W tym czasie, zwłaszcza w okolicach cmentarzy policjanci będą czuwać nad płynnością ruchu i nad bezpieczeństwem osób odwiedzających groby bliskich.

Okres Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to czas, w którym licznie odwiedzamy groby naszych bliskich. To wiąże się to ze wzmożonym ruchem drogowym. Dlatego w dniach od 28 października do 2 listopada służbę na drogach pełnić będzie zwiększona liczba policjantów. Celem zaplanowanych działań jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu, zarówno zmotoryzowanym, jak i pieszym oraz czuwanie nad płynnością ruchu w okolicach cmentarzy i na głównych ciągach komunikacyjnych.

W trakcie trwania działań „ZNICZ 2016” w poniższych miejscowościach powiatu lubaczowskiego nastąpią zmiany w organizacji ruchu:

1. Lubaczów, ul. Kościuszki – przy cmentarzu po obu stronach drogi zostanie ustawiony znak B-36 „zakaz zatrzymywania”. Parking przy ul. Kościuszki, 1 miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych.

2. Dachnów – przy cmentarzu po stronie lewej zostanie ustawiony znak B-36 „zakaz zatrzymywania”. Parking przy cmentarzu.

3. Niemstów – przy cmentarzu po stronie lewej zostanie ustawiony znak B-36 „zakaz zatrzymywania”. Parking przy cmentarzu.

4. Narol, ul. Bohaterów Września 1939 r. – przy cmentarzu po stronie prawej zostanie ustawiony znak B-36 „zakaz zatrzymywania” (nie dotyczy chodnika). Wyznaczony parking wzdłuż ogrodzenia cmentarza.

5. Płazów, ul. Mickiewicza – przy cmentarzu po obu stronach drogi zostanie ustawiony znak B-36 „zakaz zatrzymywania”. Wyznaczony parking wzdłuż ogrodzenia cmentarza.

6. Horyniec - Zdrój – przy cmentarzu po stronie lewej zostanie ustawiony znak B-36 „zakaz zatrzymywania”. Brak parkingów, możliwość zatrzymania pojazdów na poboczu i nieużytkach rolnych.

7. Basznia Dolna – przy cmentarzu po stronie prawej zostanie ustawiony znak B-36 „zakaz zatrzymywania”. Parking przy cmentarzu.

8. Wielkie Oczy, ul. Kazimierza – przy cmentarzu po stronie lewej zostanie ustawiony znak B-36 „zakaz zatrzymywania”. Brak parkingu.

9. Łukawiec – przy cmentarzu po stronie lewej zostanie ustawiony znak B-36 „zakaz zatrzymywania”. Możliwość parkowania przy cmentarzu.

Lubaczowscy policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności, bezwzględne stosowanie się do poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy i do znaków drogowych, a w szczególności do znaku B-36 „zakaz zatrzymywania”.
W celu zapewnienia bezpieczeństwa sobie i innym uczestnikom ruchu drogowego, szczególnie po zmroku apelujemy o noszenie na odzieży elementów odblaskowych.

mm

 

Powrót na górę strony