Wydarzenia

Całonocne poszukiwania zaginionego grzybiarza

Data publikacji 16.10.2017

Policjanci z lubaczowskiej jednostki, wspierani przez strażaków z PSP i OSP, strażników granicznych, pracowników Nadleśnictwa Narol oraz ratowników STORAT-u wraz z psami, prowadzili całonocne poszukiwania za 79-letnim mężczyzną. Rano mieszkanka gminy Narol zauważyła starszego mężczyznę, który błąkał się w pobliżu lasu. Wycieńczonego 79-latka przekazano załodze karetki pogotowia.

Wczoraj po godz. 19, dyżurny lubaczowskiej komendy odebrał zgłoszenie od mężczyzny o zaginięciu jego ojca. Z relacji zgłaszającego wynikało, że jego 79-letni ojciec zbierał z nim grzyby w kompleksie leśnym w pobliżu miejscowości Ruda Różaniecka. W związku z tym, że syn zaginionego przekazał policjantom, że jego ojciec ma problemy ze zdrowiem, natychmiast została wszczęta akcja poszukiwawcza.

Do kompleksów leśnych należących do Nadleśnictwa Narol, w poszukiwaniu zaginionego mężczyzny, skierowani zostali policjanci, strażacy, strażnicy graniczni wraz z psem tropiącym i kamerą termowizyjną. Przez kilka godzin kilkadziesiąt osób przeczesywało lasy i drogi leśne w rejonie Rudy Różanieckiej oraz pobliskich miejscowości.  

Z uwagi na wiek mężczyzny oraz porę nocną, dyżurny lubaczowskiej jednostki o pomoc w poszukiwaniach zwrócił się do ratowników STORAT-u w Sanoku.

Dziś rano mieszkanka gminy Narol zauważyła starszego mężczyznę błąkającego się w pobliżu lasu. Ponieważ kontakt z nim był utrudniony, natychmiast powiadomiła Policję. Jak się okazało, był to poszukiwany 79-latek. Z uwagi na stan zdrowia mężczyzny, policjanci na miejsce wezwali załogę karetki pogotowia.

Komendant Powiatowy Policji w Lubaczowie dziękuje wszystkim służbom, które pomagały w poszukiwaniu mężczyzny.

Policja po raz kolejny apeluje o rozwagę i przypomina o kilku podstawowych zasadach:
•    Nie wybierajmy się na grzyby zbyt późno, gdyż zmrok może spowodować utratę orientacji w terenie.
•    Nie należy chodzić do lasu w pojedynkę, najlepiej zabrać ze sobą kogoś, kto zna teren.
•    Należy ocenić realnie swoje możliwości i czas, jaki mamy zamiar spędzić w lesie.
•    Pamiętajmy, że jeśli nie znamy terenu, nie oddalajmy się zbyt daleko od miejsca, z którego wyruszyliśmy.
•    Bardzo ważne, aby zabrać ze sobą telefon komórkowy z naładowaną baterią i w przypadku zgubienia się, natychmiast zgłosić ten fakt Policji.
•    Dokładnie określmy rodzinie do jakiego lasu się wybieramy, i w którym kierunku będziemy zmierzać.

mtp

Powrót na górę strony