Wydarzenia

Wojewódzki Finał Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Data publikacji 25.05.2018

Uczniowie szkół podstawowych z całego województwa rywalizowali w wojewódzkim finale Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Rozgrywki odbyły się w Publicznej Szkole Podstawowej w Wielkich Oczach. Zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Czarnej, a drużyna gospodarzy zdobyła drugie miejsce.

Uczniowie szkół podstawowych rywalizowali wczoraj w finale wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Rozgrywki odbyły się w Szkole Podstawowej w Wielkich Oczach. Drugi rok z rzędu zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Czarnej w powiecie dębickim, która będzie reprezentowała nasze województwo w finale krajowym. W kwalifikacji indywidualnej na wszystkich trzech pierwszych miejscach również znaleźli się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Czarnej.   

Uczestnicy wojewódzkiego finału rywalizowali w czterech konkurencjach - rozwiązywali testy, jeździli rowerem po miasteczku ruchu drogowego oraz po torze sprawnościowym oraz udzielali pomocy przedmedycznej. Komisja sędziowska w składzie: podkom. Renata Bednarska i asp. Andrzej Kluz z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Rzeszowie oraz mł. asp.Paweł Kłos i mł. asp. Andrzej Rozner z Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie, pod przewodnictwem sędziego głównego - podkom. Pawła Grzesia z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Rzeszowie, oceniała poszczególne konkurencje, a uczniowie zdobywali kolejne punkty w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej.

Wyniki finału - klasyfikacja indywidualna:

1. Eryk Szęszoł - Szkoła Podstawowa w Czarnej
2. Anna Puzon - Szkoła Podstawowa w Czarnej
3. Wiktoria Igras - Szkoła Podstawowa w Czarnej

Klasyfikacja drużynowa:

1. Szkoła Podstawowa w Czarnej
2. Szkoła Podstawowa w Wielkich Oczach
3. Szkoła Podstawowa w Ustianowej Górnej

Nagrody dla zwycięzców ufundowali m.in.: Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie mł. insp. Henryk Moskwa, Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart, Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, Wójt Gminy Wielkie Oczy Tomasz Lorenc, Starosta Lubaczowski Józef Michalik, Polski Związek Motorowy w Rzeszowie, Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego w Rzeszowie, Krośnie i Tarnobrzegu.
 
Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym odbywa się od ponad 40 lat. Jednym ze współorganizatorów finału wojewódzkiego jest Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie. Ideą turnieju jest popularyzowanie wiedzy z zakresu ruchu drogowego wśród młodych ludzi, a przez to działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Właśnie dlatego podczas tegorocznego finału, podkom. Paweł Grześ, za dbałość o bezpieczeństwo dzieci, z rąk prezesa Podkarpackiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Rzeszowie Grzegorza Piestraka, otrzymał Order Przyjaciela Dzieci.

Zwycięzcom nagrody wręczyli: Wójt Gminy Wielkie Oczy Tomasz Lorenc, reprezentujący Podkarpacki Urząd Wojewódzki Piotr Mroziński, podkom. Paweł Grześ z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Rzeszowie, Janusz Stachowicz - dyrektor WORD Rzeszów, kierownik Oddziału Kuratorium Oświaty w Rzeszowie Bernadeta Jasińska, Przewodnicząca Rady Powiatu Lubaczowskiego Jadwiga Pałczyńska, Jan Jędrzejko - Wiceprezes Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Motorowego w Rzeszowie, Prezes Polskiego Związku Motorowego w Jarosławiu Janusz Sieradzki.

mtp

  • Wojewódzki finał turnieju BRD
Powrót na górę strony