Trzech 26-latków odpowie za uprawę konopi - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

  • informacje dla nieslyszacych

Wydarzenia

Trzech 26-latków odpowie za uprawę konopi

Data publikacji 27.08.2018

Zabezpieczone 49 krzewów konopi indyjskich, ponad 30 gramów marihuany oraz trzy osoby z zarzutami – to efekt pracy funkcjonariuszy wydziału kryminalnego lubaczowskiej komendy. Policjanci zlikwidowali plantację i zabezpieczyli rośliny, z których miały zostać wytworzone narkotyki. Sprawcy usłyszeli już zarzuty, grozi im nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału kryminalnego uzyskali informację, że w kompleksie leśnym, na terenie gminy Cieszanów, prowadzona jest uprawa konopi indyjskich. W ubiegłym tygodniu podczas obserwacji tej plantacji, mundurowi zauważyli dwóch mężczyzn, którzy wykonywali prace pielęgnacyjne przy roślinach ukrytych wśród zarośniętej polany. Obaj zostali zatrzymani. Zabezpieczono 49 krzewy.

Podczas przeszukania domu oraz budynków gospodarczych należących do jednego z mężczyzn, funkcjonariusze z wydziału kryminalnego lubaczowskiej komendy zabezpieczyli dodatkowo ponad 30 gramów suszu. Policjanci ustalili, że związek z tą sprawą ma jeszcze jeden mężczyzna, 26-letni mieszkaniec Lubaczowa.

Wszyscy trzej 26-latkowie usłyszeli zarzuty uprawy krzewów konopi indyjskich, jeden z nich odpowie także za posiadanie środków odurzających. Decyzją prokuratora wobec mężczyzn zastosowano środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru. Z uwagi na znaczną ilość, zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, za te przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności od 3 do 8 lat.

mtp

  • fot. KPP Lubaczów
  • fot. KPP Lubaczów
Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony