Areszt za napaść na policjanta - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Areszt za napaść na policjanta

Data publikacji 21.10.2019

Policjant po służbie uniemożliwił dalszą jazdę 50-latkowi, który kierował motocyklem. Mężczyzna posiadał zakaz prowadzenia pojazdów. W trakcie zatrzymania zaatakował policjanta i uciekł do lasu. Ukrył się na strychu swojego domu. Mieszkaniec powiatu lubaczowskiego decyzją sądu, najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

W ubiegły poniedziałek po godz. 22, policjant w czasie wolnym od służby, wracając do domu, zauważył motocykl, którym kierował 50-letni mieszkaniec gminy Horyniec-Zdrój, posiadający zakaz prowadzenia pojazdów. Funkcjonariusz zatrzymał kierowcę i odebrał mu kluczyki od motocykla. Gdy się odwrócił, aby powiadomić dyżurnego o zaistniałej sytuacji, usłyszał strzał z broni. Policjant oddał strzał ostrzegawczy w powietrze ze swojej broni służbowej, wzywając jednocześnie mężczyznę do zachowania zgodnego z prawem. W tym czasie 50-latek wsiadł do samochodu policjanta.

Funkcjonariusz chcąc uniemożliwić mu ucieczkę, podbiegł do drzwi samochodu, wtedy 50-latek próbował odebrać mu broń służbową. Doszło między nimi do szamotaniny. Mężczyźnie udało się uciec w kierunku lasu.

Przez całą noc policjanci poszukiwali mężczyzny. Następnego dnia rano odnaleźli go, ukrywającego się na strychu swojego domu.

50-latek został zatrzymany. Funkcjonariusze zabezpieczyli broń, z której strzelał do policjanta, zebrali również materiał dowodowy pozwalający na przedstawienie mu zarzutów.

W czwartek prokuratura na wniosek policjantów, wystąpiła do sądu o zastosowanie wobec 50-letniego mieszkańca gminy Horyniec-Zdrój, środka zapobiegawczego. Sąd przychylił się do tego wniosku, zasądzając wobec niego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

 

mtp