Wydarzenia

Dzieci pod opieką nietrzeźwych rodziców

Data publikacji 25.09.2017

Policjanci interweniowali wobec nietrzeźwych rodziców. Pomoc wezwali sąsiedzi, który zaniepokoił płacz dziecka. Kompletni pijani opiekunowie spali na podłodze, nie zajmując się swoimi małymi dziećmi. Teraz sytuacją rodziny zajmie się sąd.

W sobotnią noc policjanci zostali wezwani do mieszkania na Starym Mieście w Mielcu. Sąsiedzi powiadomili dyżurnego, że niepokoi ich płacz dziecka dochodzący z mieszkania. Policjantom, pomimo pukania do drzwi, nikt nie otworzył. Z mieszkania dobiegał płacz dziecka. Policjanci podjęli decyzję o tym, żeby siłowo otworzyć drzwi z pomocą strażaków.

W mieszkaniu policjanci zastali dwoje dzieci w wieku 2 i 3 lat. Rodzice dzieci byli tak nietrzeźwi, że spali leżąc na podłodze. Mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie, kobieta ponad 3 promile.

Do mieszkania nietrzeźwych rodziców przybyła rodzina, która zobowiązała się zaopiekować dziećmi. Policjanci prześlą materiały z interwencji do wydziału rodzinnego Sądu Rejonowego w Mielcu. Sytuacją rodziny będzie interesował się także dzielnicowy.

Powrót na górę strony