Wydarzenia

Mieleccy policjanci wsparli akcję „Oddaj krew i uratuj czyjeś życie”

Data publikacji 04.06.2019

Już po raz czwarty mieleccy policjanci zostali zaproszeni do udziału w akcji organizowanej z inicjatywy rodziców i dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 6 w Mielcu. Wczoraj na terenie mieleckiej podstawówki każdy dorosły mieszkaniec miasta i powiatu mógł oddać krew. Do akcji przyłączyli się również policjanci, który swoją obecnością i oddaną krwią, wsparli szlachetną inicjatywę.

To niby pospolity slogan, że krew ratuje życie, ale bez niej nie można przeprowadzić żadnej poważnej operacji i pomóc ofiarom wypadków drogowych, czy katastrof komunikacyjnych. Wielu funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Mielcu regularnie oddaje krew. Spora część z nich zrzeszona jest w Honorowym Klubie Dawców Krwi działającym przy KPP Mielec, który obchodził w tym roku swój jubileusz 35-lecia działalności. Wczoraj na terenie Szkoły Podstawowej nr 6 w Mielcu odbyła się akcja zbiórki krwi. Włączyli się w nią także mieleccy policjanci.

Korzystając z okazji, funkcjonariusze rozmawiali z najmłodszymi o bezpieczeństwie, a z młodzieżą o każdej możliwej formie pomocy drugiemu człowiekowi.

  • na fotografii policjantka oddaje krew w krwiobusie
    fot. KPP Mielec
  • na fotografii policjantka oddaje krew w krwiobusie
Powrót na górę strony