Wydarzenia

Policjanci z Mielca zorganizowali konkurs wiedzy o Policji i bezpieczeństwie w ruchu drogowym

Data publikacji 28.10.2019

Komenda Powiatowa Policji w Mielcu wspólnie ze szkołami oraz instytucjami zorganizowała I edycję powiatowego konkursu „Razem bezpiecznie na drodze. Sprawdź swoją wiedzę na 100-letnią rocznicę powołania Policji Państwowej". Konkurs służył popularyzacji wiedzy o Policji oraz bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów.

Głównym celem konkursu, który zorganizowany został po raz pierwszy w październiku br. było rozwijanie i popularyzowanie wśród młodzieży szkół podstawowych świadomości bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym w charakterze pieszego, pasażera i kierującego rowerem, a także samodzielne pogłębianie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego, wiedzy o Policji oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przy wykorzystaniu różnych źródeł informacji, w tym technologii komputerowej. Konkurs miał charakter dwuetapowy i organizowany był na etapie szkolnym oraz powiatowym.

W organizacji konkursu Komendę Powiatową Policji w Mielcu wsparł Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Rzeszowie Janusz Stachowicz oraz Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Mielcu Marta Mysona. Wydarzenie swoim patronatem objął Starosta Powiatowy Stanisław Lonczak, który ufundował nagrody dla zwycięzców. Nagrody rzeczowe dla laureatów oraz wszystkich uczestników powiatowego etapu konkursu przekazał też Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski. Policyjny konkurs wsparły także lokalne media, które objęły go swoim patronatem.

W powiatowym finale konkursu, który odbył się 21 października w Zespole Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki w Mielcu wzięło udział 28 uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu mieleckiego. Konkurs składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. W części teoretycznej każdy uczestnik pisemnie odpowiedział na 20 pytań testowych jednokrotnego wyboru z zakresu historii Policji, współczesnej formacji policyjnej, przepisów ruchu drogowego oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Następnie każdy z uczestników konkursu przystąpił do drugiego testu, który przeprowadzony był przez egzaminatora WORD w Rzeszowie Piotra Bialic. Uczestnicy odpowiadali na pytania wyłącznie z zakresu przepisów ruchu drogowego.

Zwycięzcą konkursu został Seweryn Rusin ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Mielcu. Drugie miejsce zajął Kamil Kręcigłowa ze Szkoły Podstawowej w Woli Mieleckiej. Trzecie miejsce w konkursie zajął Konrad Schab ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Mielcu. Gratulujemy!