Warsztaty z zakresu techniki torowania przejść - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

  • informacje dla nieslyszacych

Wydarzenia

Warsztaty z zakresu techniki torowania przejść

Data publikacji 06.11.2019

Policjanci z Grupy Realizacyjnej z komendy powiatowej w Mielcu już po raz drugi zorganizowali i przeprowadzili warsztaty z zakresu techniki torowania przejść rożnymi metodami. W szkoleniu udział wzięło ponad 50 funkcjonariuszy i żołnierzy.

Na terenie strzelnicy Ligi Obrony Kraju w Mielcu przy ul. Partyzantów instruktorzy policyjnej Grupy Realizacyjnej Komendy Powiatowej Policji w Mielcu przeprowadzili warsztaty z zakresu „Techniki torowania przejść metodami: strzelecką, mechaniczną, hydrauliczną, z użyciem pilarek spalinowych, pilarek tarczowych”.

W warsztatach udział wzięli policjanci z Grupy Realizacyjnej z Tarnowa, instruktorzy z 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich z Przemyśla, żołnierze z 1 Batalionu Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa, oraz policjanci z Plutonu Wsparcia Taktycznego Oddziałów Prewencji Policji w Rzeszowie .

Ponad 50 funkcjonariuszy i żołnierzy mogło poznać techniki, a następnie przećwiczyć możliwie realistycznie forsowanie drzwi metodami strzeleckimi za pomocą strzelb gładkolufowych, metodami mechanicznymi za pomocą taranów, młotów, łomów, nożyc, pił łańcuchowych, pilarek tarczowych jak również za pomocą zestawów hydraulicznych w tym ciężkiej hydrauliki.

Powrót na górę strony