Wydarzenia

Pomaganie innym - to ważna część policyjnej służby

Data publikacji 25.12.2020

Niżańscy policjanci bez chwili wahania ruszyli z pomocą osobom, których dom stanął w płomieniach. Jako pierwsi dotarli na miejsce, udzielili pomocy poszkodowanym i sprawdzili czy w budynku nikt nie został. Dzięki natychmiastowej reakcji policjantów nie doszło tragedii.

W środę po godz. 21, dyżurny z Niska otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego, na ul Wolności w Nisku. Z przekazanych informacji wynikało, że w płonącym domu są uwiezione osoby. St. sierż.  Marcin Malinowski i post. Bartłomiej Hadam jako pierwsi dotarli na miejsce. Sytuacja była bardzo poważna. Z okien bydynku wydobywały się płomienie. Jeden z domowników był uwieziony na balkonie, drugi leżał obok domu, a przy nim paliła się butla z gazem.

Post. Bartłomiej Hadam ugasił palącą się butlę z gazem, natomiast st. sierz. Marcin Malinowski ruszył na pomoc uwiezionemu mężczyźnie. Wydobywający się ogień był na tyle intensywny, że uniemożliwił mu dojście do mężczyzny, który ratując się wyskoczył z balkonu. Od niego policjanci dowiedzieli się, że w domu mogą być jeszcze inne osoby. Jeden z funkcjonariuszy został z poszkodowanymi, drugi poszedł sprawdzić budynek. W środku zastał zdezorientowaną kobietę, którą wyprowadził na zewnątrz.

W domu było duże zadymienie, jednak policjant raz jeszcze sprawdził wnętrze, upewniając się, że nie ma tam innych osób. W jednym z palących sie pomieczeń zauważył butlę gazową, która wyniósł na zewnątrz i położył w bezpiecznym miejscu. Po chwili na miejsce dotarli strażacy, którzy ugasili pożar.

Do szpitala trafił mężczyzna, który był uwieziony na balkonie. Pozostałym poszkodowanym pomoc została udzielona na miejscu. Prawdopodobną przyczyną pożaru była źle zabezpieczona, wolnostojąca butla gazowa z palnikiem.

Dzięki szybkiej interwencji niżańskich policjantów, którzy bez wahania ruszyli na ratunek nie doszło do tragedii.

 

 

Powrót na górę strony