Wydarzenia

Bezpieczne Wakacje 2021 - uroczyste rozdanie nagród zwycięzcom etapu powiatowego

Data publikacji 21.10.2021

Wczoraj, w Komendzie Powiatowej Policji w Nisku, odbyło się uroczyste rozdanie nagród dla laureatów konkursu plastycznego pod hasłem „Bezpieczne wakacje 2021". Najciekawsze prace wykonane ręką „młodego artysty”, które wpłynęły do nas ze szkół podstawowych z całego powiatu niżańskiego będą reprezentować nasz powiat w finale wojewódzkim.

Konkurs plastyczny jest jedną z form promowania bezpiecznego zachowania wśród dzieci i młodzieży. Jednym z głównych jego celów jest edukowanie i uwrażliwienie na właściwe zachowania w różnych sytuacjach oraz dokonywania właściwych wyborów, bezpiecznych dla siebie i innych.

Prace uczniów przedstawiały bezpieczne zachowania w różnych sytuacjach i miejscach m.in. nad wodą, na drodze, w górach, w miejscu zamieszkania, a także podczas spędzania czasu wolnego przed komputerem i wynikających z tego cyberzagrożeń.

Często tematyką prac było zagrożenie wynikające z zażywania różnego rodzaju używek. Wyłonione komisyjnie najlepsze prace spośród kilkudzieięciu nadesłanych do niżańskiej komendy, w dalszej kolejności wezmą udział w finale wojewódzkim.

W czwartek, zwycięzcy odebrali atrakcyjne nagrody z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Nisku, nadkom. Dariusza Szybiaka.

Wszystkim naszym finalistom serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki w eliminacjach wojewódzkich !!!

 

Powrót na górę strony