Wydarzenia

Stracili prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości

Data publikacji 21.11.2021

Policjanci niżańskiej drogówki na bieżąco weryfikują zgłoszenia zamieszczane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Najczęściej zgłaszanymi zagrożeniami w ruchu drogowym są te, związane z przekraczaniem dozwolonej prędkości na drogach krajowych i wojewódzkich. Funkcjonariusze systematycznie patrolują odcinki tych dróg. W sobotę dwóch kierowców straciło prawa jazy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest narzędziem, które pomaga policjantom w codziennej służbie, a mieszkańcom daje możliwość szybkiego przekazywania informacji o zdarzeniach wpływających na bezpieczeństwo. Policjanci drogówki, korzystając z tych informacji, codziennie przeprowadzają kontrole drogowe wskazanych miejsc. Ich zadaniem jest likwidowanie zagrożeń i oddziaływanie prewencyjne.

Odcinek drogi krajowej nr 19 w Nowosielcu jest miejscem szczególnie narażonym na przypadki łamania przepisów ruchu drogowego. To na nim kierowcy najczęściej przekraczają prędkość i tracą uprawnienia do kierowania.

W ciągu zaledwie 30 minut policjanci ruchu drogowego z Niska zatrzymali prawa jazdy dwóm kierowcom łamiącym przepisy o ograniczeniu prędkości. Pierwsze prawo jazdy straciła mieszkanka Dąbrówek w powiecie łańcuckim. 31-letnia kobieta została zatrzymana do kontroli drogowej o godz. 11 w Nowosielcu. Kierując seatem, jechała z prędkością 115 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. 31-latka została ukarana mandatem i dostała 10 punktów karnych. Przez najbliższe 3 miesiące nie będzie mogła usiąść za kierownicą.

Chwilę później prawo jazdy stracił mieszkaniec Pysznicy. 28-latek, kierujący audi, przekroczył dozwoloną prędkość o 62 km/h. Pędził przez Nowosielec z prędkości 112 km/h. Tak jak poprzedniczka otrzymał mandat i punkty karne. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy.

Policja zachęca do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, gdzie mieszkańcy anonimowo mogą zgłaszać uciążliwe sytuacje wpływające na poczucie bezpieczeństwa w życiu codziennym.

Powrót na górę strony