Wydarzenia

Prelekcja na temat bezpieczeństwie połączona z egzaminem na kartę rowerową

Data publikacji 17.06.2022

Funkcjonariusze niżańskiej komendy, spotkali się w tym tygodniu z uczniami Szkoły Podstawowej Nr 3 w Nisku. Przeprowadzili tam egzamin na kartę rowerową wśród czwartoklasistów. Zajęcia rozpoczęły się od prelekcji na temat bezpieczeństwa i przypomnienia podstawowych zasad ruchu drogowego. Po niej rozpoczął się egzamin, który zakończył się dla wszystkich pozytywnym wynikiem.

Szkoła Podstawowa Nr 3 w Nisku,  przy współpracy z niżańską policją, zorganizowała uczniom swojej szkoły egzamin na pierwsze uprawnienia. Zanim rozpoczął się egzamin, czwartoklasiści, jak również pozostali uczniowie całej szkoły, wzięli udział w zajęciach z zakresu przepisów dotyczących cyklistów, pieszych i użytkowników hulajnóg. Policjantki przypomniały uczniom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa obowiązujących w ruchu drogowym. Następnie, uczniowie klas czwartych pod czujnym okiem policjantów ruchu drogowego przystąpili do egzaminu praktycznego, który wszyscy zaliczyli pomyślnie i uzyskali swoje pierwsze „małe prawo jazdy"- kartę rowerową.

Po zakończonym egzaminie policjanci pogratulowali nowym rowerzystom. Podkreślili, że zdobyta karta rowerowa nie tylko uprawnia do korzystania z dróg, ale też zobowiązuje do dbania o odpowiednie wyposażenie roweru, a przede wszystkim przestrzeganie przepisów.

Spotkanie było doskonałą okazją do tego aby przypomnieć starszym uczniom o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa podczas nadchodzących wakacji.

  • na zdjęciu dzieci siedzą na ławkach na placu przed szkołą. policjantka mówi przez mikrofon na środku. w tle budynek szkoły
    KPP Nisko
  • dzieci siedzą wokół boiska na ławkach przed szkołą. na środku policjantka prowadzi prelekcje
    KPP Nisko
  • Podziękowanie dla policjantów z kpp Nisko
    Podziękowanie
Powrót na górę strony