Wydarzenia

Działania związane z dniem Wszystkich Świętych na niżańskich drogach

Od jutra, w całej Polsce w tym na terenie powiatu niżańskiego, rozpoczynają się działania związane z dniem Wszystkich Świętych, które potrwają do 2 listopada. To jedna z największych corocznych policyjnych akcji, której celem jest zapewnienie bezpieczeństwa podczas. W tym czasie policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem osób odwiedzających groby bliskich oraz dbać o płynność ruchu, szczególnie w okolicach cmentarzy.

W tych dniach funkcjonariusze będą czuwać nad bezpieczeństwem zarówno na głównych szlakach komunikacyjnych, jak też na lokalnych odcinkach dróg, zwłaszcza w pobliżu cmentarzy. Szczególną uwagę funkcjonariusze bedą zwracać na zapewnienie płynności i porządku ruchu, eliminowanie z ruchu nietrzeźwych uczestników ruchu, właściwe używanie świateł zewnętrznych pojazdów, korzystanie z pasów bezpieczeństwa w pojazdach.

W wielu miejscach na terenie naszego powiatu zmieni się organizacja ruchu. Przypominamy,  aby zwracać uwagę na oznakowanie i polecenia policjantów. Jeśli będzie taka potrzeba, w miejscach wzmożonego ruchu lub tam, gdzie będą się tworzyć zatory, funkcjonariusze będą ręcznie kierować ruchem. Dodatkowe oznaczenia będą obowiązywać w pobliżu cmentarzy w miejscowościach:

  •     Rudnik nad Sanem, ul. Mickiewicza - droga krajowa nr 77, dodatkowe znaki - zakaz zatrzymywania się po lewej stronie drogi. Cmentarz posiada parking przy ul. Piłsudsiego z miejscami dla osób niepełnosprawnych
  •     Racławice, ul. Mickiewicza - droga powiatowa, dodatkowe znaki - zakaz zatrzymywania się po lewej stronie drogi. Cmentarz posiada utwardzony parking.
  •     Zarzecze, ul. Mickiewicza - droga wojewódzka nr 858, dodatkowe znaki - zakaz zatrzymywania się po prawej stronie drogi. Parkowanie pojazdów odbywa się na drodze gruntowej znajdującej sie naprzeciw cmentarza.
  •     Harasiuki - droga wojewódzka nr 858, dodatkowe znaki - zakaz zatrzymywania się po prawej stronie drogi.
  •     Nisko, ul. Głowackiego - droga wojewódzka nr 872, dodatkowe znaki - zakaz zatrzymywania się po prawej stronie drogi. Cmentarz posiada parking z wyznaczonymi miejscami dla osób niepełnosprawnych.
  • Kopki, ul. Kwiecińskiego - droga wojewódzka nr 863, dodatkowe znaki - zakaz zatrzymywania sie po lewej stronie drogi. Cmentarz posiada parking.  

Policja Apeluje! - zachowajmy szczególną ostrożność i rozwagę w tych dniach, podczas przemieszczania się na cmentarze.


 

Powrót na górę strony