Wydarzenia

Kolejne spotkanie w trosce o bezpieczeństwo seniorów

Data publikacji 29.11.2022

O tym, jak ważną kwestią jest bezpieczeństwo seniorów, doskonale wiedzą policjanci z niżańskiej komendy. W minioną środę, policjanci spotkali się z członkami Klubu Seniora w Rudniku nad Sanem, aby porozmawiać o ich bezpieczeństwie. Spotkanie miało na celu przypomnienie starszym osobom, jak ustrzec się przed oszustami wyłudzającymi pieniądze metodą na tzw. „wnuczka” czy „policjanta”.

Policjantka z niżańskiej komendy oraz dzielnicowy z Komisariatu Policji w Rudniku nad Sanem, przedstawili zgromadzonym w Klubie Seniora metody i techniki działania oszustów oraz sposoby ich unikania. Podczas spotkania obszernie omówiono m.in. oszustwa metodą „na wnuczka” i „na policjanta” a także inne metody, którymi posługują się przestępcy, aby wyłudzić od starszych osób oszczędności stanowiące nieraz dorobek całego ich życia. Zaprezentowano również przykłady oszustw dokonanych na osobach starszych w tym roku, na podstawie autentycznych zdarzeń. Policjanci przekazali słuchaczom wiele cennych informacji i porad, jak nie dać się oszukać.

Spotkanie było również okazją do omówienia kwesti bezpieczeństwa w sezonie zimowym, kiedy na dobre rozpoczął się sezon grzewczy. Seniorzy chętnie dzielili się z mundurowymi swoimi obserwacjami i spostrzeżeniami dotyczącymi bezpieczeństwa na terenie gminy Rudnik nad Sanem, zadawali pytania, chcąc rozwiać powstałe wątpliwości.

Spotkanie to przebiegło w miłej atmosferze oraz pozostawiło w świadomości seniorów wiedzę dotyczącą podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Powrót na górę strony