Wydarzenia

Policjantka spotkała się z podopiecznymi domu dziecka

Data publikacji 06.12.2022

Policjantka odwiedziła podopiecznych Domu Dziecka w Rudniku nad Sanem. Takie spotkania są doskonałą okazją, nie tylko do przypomnienia o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, ale przede wszystkim służą dialogowi, w którym dzieci i młodzież może uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich kwestie czy pytania.

W ubiegłą środę, funkcjonariuszka zajmująca się profilaktyką w niżańskiej komendzie odwiedziła podopiecznych Domu Dziecka w Rudniku nad Sanem. Podczas wizyty policjantka rozmawiała z dziećmi i młodzieżą o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, ze zwróceniem szczególnej uwagi na poruszanie się po drogach przez pieszych i rowerzystów. Nie zabrakło tematów dotyczących bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni, ochrony danych osobowych, omawiła także zjawisko hejtu. Policjantka przypomniała również o odpowiedzialności prawnej nieletnich. Była to doskonała okazja do tego, aby dzieci i młodzież uzyskali odpowiedzi na nurtujące ich kwestie.

Spotkanie odbyło się ramach udziału Komendy Powiatowej Policji w Nisku w projekcie pn. "Razem bezpieczniej na terenie powiatu niżańskiego - etap IV" dofinansowanego w 2022 roku z "Rządowego Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022-2024".

Na koniec spotkania, oprócz pamiątkowego zdjęcia, podopieczni placówki zostali zapewnieni o kolejnych wizytach funkcjonariuszy w trosce o szeroko pojęte bezpieczeństwo.

Powrót na górę strony