Wydarzenia

Niżańscy dzielnicowi zatrzymali trzech poszukiwanych

Data publikacji 24.03.2023

Policjanci każdego dnia realizują czynności zmierzające do zatrzymania osób poszukiwanych, które na różne sposoby próbują uniknąć kary za popełnione czyny. Często poszukiwani trafiają w ręce dzielnicowych, podczas obchodu rejonu służbowego lub policyjnych interwencji. W ostatnim czasie, dzięki zaangażowaniu dzielnicowych, na terenie Niska zatrzymanych zostało trzech poszukiwanych mężczyzn.

W miniony poniedziałek, dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Nisku udali się na teren gminy Jarocin. Podczas legitymowania 72-letniego mężczyzny okazało się, że od miesiąca jest on poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Nisku do odbycia zastępczej kary aresztu za przestępstwa przeciwko rodzinie.

Na drugi dzień, ci sami dzielnicowi, podczas obchodu rejonu służbowego, zatrzymali 43-letniego mieszkańca gminy Jarocin, który był poszukiwany od początku roku przez Sąd Rejonowy w Nisku, celem odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwo recydywy w ruchu drogowym. Mężczyzna trafił do więzienia na ponad rok.

W czwartek, dzielnicowi zatrzymali kolejną osobę poszukiwaną. Wylegitymowali 50-letniego mieszkańca Niska, który jak się okazało był poszukiwany przez miejscowy sąd, celem odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwa popełnione w ruchu drogowym. Dzięki możliwości zapłacenia grzywny, uniknął pobytu w zakładzie karnym.

Apelujemy! Jeżeli znasz miejsce pobytu osoby poszukiwanej - powiadom o tym Policję. Przypominamy również o aktualnych wykazach osób poszukiwanych, które znajdują się na stronach internetowych jednostek Policji. Osoby, które znają miejsce pobytu poszukiwanego, ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości, prosimy o powiadomienie wskazanej w komunikacie jednostki prowadzącej poszukiwanie lub dokonanie zgłoszenia pod numerem alarmowym 112.

Powrót na górę strony