Wydarzenia

Surowe kary dla dwóch kierowców

Data publikacji 30.03.2023

Niżańscy policjanci zatrzymali do kontroli kierującego mercedesem, który miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Kierowca busa pędził 114 km/h w terenie zabudowanym. Obaj mężczyźni stracili prawa jazdy. Nietrzeźwemu grozi teraz kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, kierowca który rażąco przekroczył prędkość otrzymał wysoki mandat oraz punkty karne.

W ubiegłą sobotę przed godz. 23, w miejscowości Zarzecze, policjanci niżańskiego ruchu drogowego zatrzymali do kontroli osobowego mercedesa. Kiedy mundurowi podeszli do kierowcy, wyczuli od niego alkohol. Badanaie stanu trzeźwości 30-latka wykazało blisko 3 promile alkoholu w jego organizmie.

Następnego dnia po godz. 10, w miejscowości Harasiuki, niżańscy policjanci wykonywali czynności dotyczące weryfikacji przestrzegania limitu prędkości w terenie zabudowanym. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli busa, który przekroczył dopuszczalną prędkość. 43-letni kierowca pojazdu pędził 114 km/h w obszarze, gdzie obowiązywała prędkość do 50 km/h.   

Kierowcom za popełnione przestepstwa zatrzymano prawa jazdy. 30-latkowi, który mimo wczesniej wypitego alkoholu, wsiadł za kierownicę - grozi teraz kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. 43-letni kierowca busa, za rażące przekroczenie predkości, otrzymał mandat w wysokości 2 tys. złotych oraz 14 punktów karnych.

Powrót na górę strony