Wydarzenia

Nastolatkowie jeździli samochodem po łące. Teraz odpowiedzą przed sądem

Data publikacji 14.04.2023

Dwóch nastoletnich chłopców odpowie za swoje nieodpowiedzialne zachowanie przed sądem rodzinnym. Wszystko przez to, że swój czas wolny postanowili wykorzystać na jazdę po łące cudzym samochodem. Niebezpieczny rajd został przerwany z powodu utknięcia pojazdu w grząskim terenie. Teraz czekają ich poważne konsekwencje.

W miniony piątek po godz. 16, chłopcy w wieku 13 i 14 lat, zauważyli podczas spaceru zaparkowany samochód na działce za jedną z posesji. Zainteresowani podeszli bliżej osobówki i zauważyli, że w stacyjce znajdują się kluczyki. Nastolatkowie zajęli miejsca w samochodzie i zaczęli nim jeździć na zmianę po łące.

Kiedy młodzi kierowcy zauważyli właściciela samochodu, próbowali odjechać pojazdem, jednak utknął on w grząskim terenie. Na miejsce przyjechali policjanci. Chłopcy powiedzieli funkcjonariuszom, że jeździli samochodem dla zabawy.

Teraz mieszkańców gminy Krzeszów czekają poważne konsekwencje. O ich dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny.
 
Przypominamy, że odpowiedzialność za zachowania niezgodne z prawem ponoszą nie tylko osoby dorosłe. W przypadku nieletnich postępowanie wobec nieodpowiednich zachowań zostało uregulowane w ustawie z dnia 9 czerwca 2022 roku o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich.

 

Powrót na górę strony