Wydarzenia

Dzielnicowy zatrzymał poszukiwanego 33-latka

Do szerokiego wachlarza zadań dzielnicowego należy między innymi kontrolowanie przestrzegania prawa, dokonywanie wywiadów i ustaleń, czy też realizowanie zadań z zakresu ścigania sprawców przestępstw i wykroczeń. Niejednokrotnie, podczas wykonywanych czynności, dzielnicowi ujawniają osoby ukrywające się przed organami ścigania. Tak też było w ubiegły wtorek. Dzielnicowy zatrzymał 33-latka poszukiwanego przez sąd, celem odbycia kary pozbawienia wolności.

W ubiegły wtorek przed godz. 18, jeden z niżańskich dzielnicowych pełnił służbę na terenie swojego rejonu służbowego. W pewnym momencie zauważył dwóch mężczyzn, którzy zamierzali pić alkohol. Mundurowy postanowił zapobiec niewłaściwemu zachowaniu w miejscu publicznym.

Policjant podszedł do mężczyzn informując ich o przyczynie legitymowania. Obydwaj zachowywali się spokojnie. Podczas sprawdzenia w policyjnych systemach okazało się, że jeden z nich jest poszukiwany przez sąd, celem odbycia kary pozbawienia wolności. Dzielnicowy poinformował 33-latka o tym fakcie, po czym zatrzymał mężczyznę. Zaskoczony sytuacją 36-letni towarzysz zatrzymanego mężczyzny przyznał, że nie zdążyli nawet otworzyć alkoholu.

W rezultacie dzielnicowy nie tylko zapobiegł wykroczeniu wynikającemu z Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, ale przede wszystkim zatrzymał osobę ukrywającą się przed organami ścigania. Teraz 33-latek najbliższy rok spędzi w zakładzie karnym.

Przypominamy ! Jeżeli znasz miejsce pobytu osoby poszukiwanej - powiadom o tym Policję. Przypominamy również o aktualnych wykazach osób poszukiwanych, które znajdują się na stronach internetowych jednostek Policji  https://poszukiwani.policja.pl/pos/zglos-poszukiwanego/2083 tutaj możemy również zgłosić osobę poszukiwaną jak również sprawdzić bazę osób ukrywających się przed organami ścigania. Zgłoszenia możemy również przekazywać pod numerem alarmowym 112.

 

Powrót na górę strony