Wydarzenia

Dzielnicowy ustalił sprawcę kradzieży torebki

Data publikacji 04.04.2017

Sprawca kradzieży torebki został rozpoznany przez dzielnicowego na sklepowym monitoringu. Okazało się, że jest on doskonale znany niżańskim policjantom. Pod koniec 2014 roku, z kościoła w Bielinach, ukradł miedziane tablice przedstawiające drogę krzyżową. 53-latek przyznał się do kradzieży torebki.

53-letni mieszkaniec Bielin skorzystał z nieuwagi kobiety, która upuściła w sklepie torebkę. Jednak w środku nie było pieniędzy, bo poszkodowana trzymała portfel w ręce, aby zapłacić za zakupy. Sprawca kradzieży wyrzucił torebkę do śmietnika. Kobieta wyceniła skradzione rzeczy na kwotę blisko 2,5 tys. złotych. 

Na monitoringu widać było, jak mężczyzna bierze torebkę i szybko wychodzi ze sklepu. Dzielnicowy z Ulanowa, podczas przeglądania nagrania, rozpoznał sprawcę i skojarzył go jeszcze z innym przestępstwem. Długo ukrywał się on przed Policją, zmieniając adres zamieszkania. Dzielnicowy ustalił jednak miejsce, gdzie przebywał.

Pod koniec marca 53-latek został przesłuchany. Przyznał się do kradzieży i dobrowolnie poddał karze. 

Tym innym przestępstwem, które 53-letni mężczyzna ma na swoim koncie, to kradzież miedzianych tablic z kościoła. Pod koniec 2014 roku ukradł 5 tablic miedzianych drogi krzyżowej z kościoła w Bielinach. Zniszczył je i oddał do skupu złomu. Więcej informacji na ten temat - tutaj.

  • Zabezpieczone w 2014 roku zniszczone tablice drogi krzyżowej
Powrót na górę strony